Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Wygraliśmy już dwie sądowe batalie o kurniki

10-04-2017
Fot. Gmina Działdowo wygrała kolejną batalię sądową z kurnikowym inwestorem (fot. rynekinstalacyjny.pl)

Inwestorzy zarabiający na produkcji drobiu kosztem komfortu mieszkańców Gm. Działdowo już po raz drugi muszą pogodzić się z porażką.

 

Próby tworzenia inwestycji polegających na budowie wielkich ferm drobiu na terenie Powiatu Działdowskiego nie ustają. To ostatnio temat numer jeden wywołujący żywe dyskusje zarówno wśród mieszkańców miasta jak i wsi:

 

- Bardzo gorącą sprawą i nieustającą jest sprawa lokalizacji inwestycji kurnikowych. Oprócz lokalizacji na terenie Gminy Kozłowo to są też próby na naszym terenie. Staramy się zapobiec i przeciwdziałać powstawaniu tego typu obiektów, kilkunastokurnikowych lub większych. Przystępujemy w tej chwili do zmian w planie miejscowym, gdzie będziemy ograniczać tego typu inwestycje. Czy wszędzie zdążymy bardzo trudno jest to powiedzieć, ale takie próby podejmujemy i musimy naszych mieszkańców w miarę możliwości zabezpieczyć przed uciążliwością tych inwestycji – tłumaczy wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

 

Ekspansja kurnikowych inwestycji na terenie Gminy Działdowo póki co została powstrzymana a kurnikowy inwestor już po raz drugi musiał pogodzić się z porażką w Sądzie Administracyjnym.

 

- Odbyła się już druga rozprawa, pierwsza w Sądzie Administracyjnym gdzie został zaskarżony nasz plan i wygraliśmy tę sprawę. I teraz odbyła się druga rozprawa związana z Raportem Oddziaływania na Środowisko, stroną postępowania był sołtys wsi Krasnołąka. Z naszą pomocą – przygotowaliśmy wszystkie dokumenty i obsługę prawną i również wygraliśmy tę rozprawę w sądzie administracyjnym. Na razie więc pierwszy etap za nami i zwycięski dla nas. Czy uda się tak dalej – zobaczymy. Na pewno będziemy walczyć i będziemy się starać naszych mieszkańców uchronić przed tego typu inwestycjami – dodaje wójt.

 

Determinacji w walce o kurniki nie brakuje zarówno gminnym władzom jak i inwestorom. Czas pokaże, kto wygra tę batalię.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).