Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KS DEKORGLASS w Lotto Superlidze

Dekorglass pokonał Morliny Ostróda 3:0 [FILM]

27-03-2017

Dekorglass odnotował dziewiąte z rzędu zwycięstwo w Lotto Superlidze. Wygrana cieszy podwójnie, gdyż jest rewanżem za porażkę w poprzedniej rundzie.

Fot. Dekorglass pokonał Morliny Ostróda 3:0 (fot. MO).

 

W niedzielnym spotkaniu Dekorglass odniósł zasłużone zwycięstwo z drużyną Morliny Ostróda. Tym razem wszyscy zawodnicy Piotra Kołacińskiego wnieśli równy wkład dla końcowego wyniku. Pierwszy punkt dla drużyny gospodarzy wywalczył Jiri Vrablik, pokonując Mikhaila Paikova 3:2. Przewagę Dekorglassu powiększył Kenji Matsudaira, wygrywając z Robinem Devosem 3:1.

 

Przed trudnym zadaniem przypieczętowania zwycięstwa drużyny stanął Patryk Chojnowski. Srebrny medalista z Rio, wreszcie się przełamał i pokonał Bartosza Sucha 3:1.

 

- W końcu udało się wygrać 3:0 i się w końcu przełamałem po serii trzech porażek, więc dzisiejszy mecz dla całej drużyny był bardzo udany - mówi Patryk Chojnowski, tenisista Dekorglassu.

 

Sukces Patryka to największy powód do zadowolenia dla Piotra Kołacińskiego.

 

- Cieszy mnie bardzo dobra gra Jireigo Vrablika, do czego nas już przyzwyczaił, ale przede wszystkim przełamanie niemocy Patryka Chojnowskiego, który nawet w tym spotkaniu miał braki, wynikające z braku wiary w siebie i w to, że potrafi grać i wygrywać. Całe szczęście, że się przełamał. Po poprzednich porażkach jego morale bardzo siadło i tego zwycięstwa bardzo potrzebował - mówi Piotr Kołaciński, trener KS Dekorglass Działdowo.

 

Tego zwycięstwa potrzebowała również cała drużyna. Był to przecież rewanż za bolesną przegraną w poprzedniej rundzie.

 

- W pierwszej rundzie w Ostródzie przegraliśmy 1:3. Chcieliśmy się zrewanżować za tę porażkę, co nam się skutecznie udało. Jest to nasze dziewiąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie, czyli od dziewięciu kolejek jesteśmy niepokonani, więc w roku 2107 nie zaznaliśmy goryczy porażki, z czego jesteśmy naprawdę dumni i szczęśliwi. Poza tym umocniliśmy się w prowadzeniu w Lotto Superlidze. Powiększyliśmy przewagę nad najgroźniejszymi rywalami z Gdańska i Grodziska. Oczywiście te drużyny mają jeszcze zaległe mecze i o końcowym wyniku po rundzie zasadniczej zadecydują bezpośrednie konfrontacje z tymi drużynami. Cieszy mnie zwycięstwo 3:0, bo było to nasze 18 spotkanie w tym sezonie i dopiero pierwszy taki wynik. Żaden z zawodników nie zaznał goryczy porażki, każdy może się cieszyć i każdy ma równy wkład w to zwycięstwo - mówi trener Dekorglassu.

 

Dekorglass zajmuje czołowe miejsce w Superlidze. Ostateczny wynik rozgrywek będzie jednak zależał od wyniku 4 kolejnych spotkań.

 

- Mamy dwie kolejki więcej rozegrane od rywali, czekają nas jeszcze 4 mecze w sezonie zasadniczym. Dwie kolejki gramy z pretendentami do tytułu - Gdańskiem i Grodziskiem i dwa mecze z drużynami, które opuszczą Superligę - Lęborkiem i Toruniem. Będziemy mieli różnicę poziomów, ale absolutnie nie możemy się czuć faworytami w tych spotkaniach, może w przypadku Lęborka i Torunia, ale nie możemy sobie dopisywać punktów. Musimy pokazać wyższość przy stole, a z drużynami z Gdańska i Grodziska będziemy się starali uzyskać jak najlepszy wynik, ponieważ te bezpośrednie mecze będą decydowały o kolejności miejsc po sezonie zasadniczym, a nie ukrywamy, że chcemy zająć pierwsze miejsca - mówi Piotr Kołaciński.

 

Następne spotkanie odbędzie się 13 kwietnia. Dekorglass będzie podejmował teoretycznie słabszą drużynę z Lęborka.

 

Dekorglass Działdowo - Morliny Ostróda 3:0

Jiri Vrablik - Mikhail Paikov 3:2 (14:12, 9:11, 11:6, 8:11, 11:7)

Kenji Matsudaira - Robin Devos 3:1 (11:4, 11:13, 11:5, 11:4)

Patryk Chojnowski - Bartosz Such 3:1 (8:11, 11:8, 12:10, 12:10)

 

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).