Dziś jest Środa, 23 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Dezydery, Dezyderiusz, Emilia, Iwona
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
SPORT
22-03-2017

Kadra Polski baseballa zjechała do Działdowa

Nie minął tydzień od "wielkiego turnieju " baseballu, a do Działdowa zjechała na zgrupowanie Kadra Polski juniorów przygotowująca się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwajcarii.

Fot. Do Działdowa zjechała na zgrupowanie Kadra Polski juniorów, przygotowująca się do Mistrzostw Europy (fot. UM).

 

Wśród kadrowiczów trenera Pawła Rojka znaleźli się 3 zawodnicy UKS "Yankees" Działdowo- Mateusz Banach, Krystian Tyska i Daniel Wójcik / Miłomłyn/ oraz zawodnicy z Kutna, Augustowa, Osielska, Warszawy, Miejskiej Górki. Mimo złej pogody zajęcia w hali Gimnazjum Nr 2 były bardzo intensywne i wszyscy bez wyjątku słuchali cennych uwag trenera i asystentów. Pełny profesjonalizm.

 

 

Ja postarałem się zapewnić komfort przygotowań zawodników co zostało zauważone i docenione. Bardzo dobrze radzili sobie nasi zawodnicy Mateusz, Daniel i Krystian, którzy wyciskali z siebie „siódme poty”, żeby jak najlepiej wypaść i pokazać swoje najlepsze umiejętności. Cała trójka mogąca grać na pozycji miotacza a także 1 bazie i zapolu musiała wykazać się przed trenerami kadry, że warto na nich postawić. Rzuty z prędkością 70 mil/ godz. dają dobre widoki na przyszłość.

 

Teraz Kadra w dniach 7-9 kwietnia spotka się na meczach kontrolnych w Miejskiej Górce gdzie zagrają z reprezentacją Australii. Kadrowiczów czekają 3 tygodniowe przygotowania w czasie, których będą realizować zalecenia trenerów kadry. Działdowo zostało także wyróżnione i docenione przez Polski Związek Baseballu i Softballu , który przyznał nam organizację Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w 2017 roku / w czerwcu i sierpniu/. Postaramy się zorganizować imprezę na dobrym poziomie i liczymy na współpracę samorządów i sponsorów przy organizacji tak dużych imprez.

 

Zdzisław Ziółkowski

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).