Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Będzie nowe przedszkole w Burkacie [FILM]

16-03-2017
Fot. Rada Gminy Działdowo podjęła decyzję o budowie przedszkola w miejscowości Burkat (fot. Archiwum MD).

W miejscowości Burkat powstanie przedszkole z prawdziwego zdarzenia – taka decyzję podjęli radni Gminy Działdowo.

- Wraz z Radą Gminy podjęliśmy decyzję o budowie przedszkola w miejscowości Burkat. W związku z tym, że mamy w Burkacie oddział przedszkolny, do którego chodzą dwie grupy przedszkolaków. Są tam warunki nie do końca takie, jakie byśmy chcieli: w starym budynku nie do końca duże sale. Chcielibyśmy, żeby dzieci spędzały czas w lepszych warunkach i jednocześnie chcemy zabezpieczyć większej grupie naszych dzieci pobyt w przedszkolach. Będzie można więcej tych dzieci przyjąć, bo będą to co najmniej trzy grupy przedszkolne. Myślę, że warunki będą dużo lepsze. Będzie to inwestycja na terenie działki szkolnej, przy obecnym gimnazjum a w przyszłości przy Szkole Podstawowej – tłumaczy wójt Paweł Cieśliński.

 

Gmina Działdowo postara się o dofinansowanie tej inwestycji: do kwietnia można składać wnioski o środki zewnętrzne i otrzymać do 85 procent dofinansowania.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).