Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gmina Działdowo podjęła uchwałę o sieci szkół [FILM]

14-03-2017
Fot. Gmina Działdowo jest przygotowana do reformy oświaty (fot. RW).

Wiadomo już jak będzie wyglądać sieć szkół w Gminie Działdowo po reformie oświatowej. Wbrew statystykom, nie będzie zamykania szkół.

 

Podczas ostatniej sesji rady Gminy Działdowo radni podjęli uchwałę dostosowującą istniejącą sieć szkół w gminie Działdowo do nowych realiów, jakie obowiązywać będą od września. Stało się to po wielu prowadzonych od października konsultacjach i rozmowach z radnymi, dyrektorami szkół oraz rodzicami.

 

– Przygotowaliśmy według nas najbardziej optymalną sieć szkół, aczkolwiek nie zadowalającą wszystkich. Chcemy utworzyć we wszystkich placówkach do tej pory funkcjonujących szkoły podstawowe i dołączamy do nich jeszcze Szkołę Podstawową w Burkacie i w Sławkowie – przekształcając gimnazja. Wiąże się z tym zmiana obwodów szkolnych. Jest to najbardziej optymalna sieć, aczkolwiek nie wszystkich zadowalająca. Są duże obiekty a liczebność w szkołach to będzie 80 do 100 dzieci. Czy sytuacja się poprawi trudno nam powiedzieć… Ten wariant gwarantuje również jak największe utrzymanie nauczycieli w pracy i zabezpieczenie obiektów, żeby nie niszczały – tłumaczy wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

 

Kierując się statystyką należałoby zamknąć dwie szkoły, jednak wójt zapewnia, że w tym przypadku nie statystyki są tu najważniejsze a dobro dzieci, rodziców i pracowników szkoły.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).