Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Wybrano Najlepszego Sportowca i Talent Roku [FILM]

17-02-2017
Fot. Jiri Vrablik po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł Sportowca Roku (fot. RW).

Podczas uroczystej gali uhonorowano najlepszych sportowców roku 2016. Po najwyższe laury sięgnęli tenisista Jiri Vrablik i lekkoatleta Artur Cytlał.

 

Uroczystość poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Kaszubski. Kapituła składająca się z 60 osób, reprezentujących każdy klub sportowy, wyłoniła 5 najlepszych sportowców i 5 najbardziej utalentowanych zawodników (nagroda Talent Roku przyznawana jest od roku 2002).

 

Po raz kolejny zwyciężył w plebiscycie Jiri Vrablik, zawodnik Dekorglassu. W obecnym sezonie rozgrywek Lotto Superligi tenisa stołowego Czech plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji zawodników. Na 13 rozegranych spotkań odnotował 13 zwycięstw i 3 porażki.

 

 

 

Najlepsi Sportowcy Działdowa w roku 2016:

1. Jiri Vrablik - tenis stołowy (118 pkt.)

2. Patryk Chojnowski - tenis stołowy (74 pkt.)

3. Martyna Konarzewska - lekkoatletyka (72 pkt.)

4. Michał Karbowski - lekkoatletyka (53 pkt.)

5. Zbigniew Bartkowski - biegi długodystansowe (45 pkt.)

 

Najlepszym Talentem Roku 2016 został Artur Cytlał - Mistrz i 3 - krotny v-ce Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego, osiągający bardzo dobre wyniki w rzucie oszczepem i sprincie (100 m - 12,92 sek., 300 m - 40,29 sek.).

 

Talent Roku 2016:

1. Artur Cytlał - lekkoatletyka (135 pkt.)

2. Mateusz Rutkowski - tenis stołowy (113 pkt.)

3. Juliusz Aksamitowski - piłka nożna (89 pkt.)

4. Lena Zarębska - szachy (85 pkt.)

5. Karolina Przasnyska - koszykówka (60 pkt.)

 

Wyróżnionym sportowcom oraz pozostałym byłym i obecnym zawodnikom gratulował sukcesów sportowych obecny na uroczystości Grzegorz Mrowiński. Burmistrz wyraził zadowolenie z wysokiego poziomu sportu w Działdowie i zadeklarował, że w roku 2017 będą prowadzone kolejne inwestycje na obiektach sportowych m. in. modernizacja stadionu miejskiego i zadaszenie lodowiska.

 

Podczas gali wyróżniono również trenerów najlepszych sportowców. Wyróżnienia otrzymali Piotr Kołaciński (w jego imieniu nagrodę odebrał Gabriel Chojak) oraz Jacek Cytlał.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).