Dziś jest Wtorek, 22 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Helena, Ryta, Wiesława
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gry i zabawy na lidzbarskim lodowisku [FILM]

13-02-2017
Fot. Na zakończenie sezonu lidzbarski MOSiR zorganizował gry i zabawy na lodzie (fot. MO).

Sezon zabaw na lodowisku w Lidzbarku zbliża się ku końcowi. Oficjalnie otwarte 18 grudnia funkcjonowało dwa miesiące. W ostatnich dniach lidzbarski MOSiR zorganizował gry i zabawy na lodzie.

 

- Jesteśmy na Orliku przy ulicy Jeleńskiej. Po raz drugi mamy lodowisko przygotowane dla młodzieży i dla dorosłych. Dziś mamy gry i zabawy przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i za kilkanaście minut rozpoczną się zabawy poprowadzone przez animatorów, którzy je poprowadzą – mówi Krzysztof Kopowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku.

 

Mimo wyjątkowo siarczystego mrozu na lodowisku nie zabrakło dzieci i młodzieży chętnej do zabawy. Zabawy zaproponowane przez MOSiR były tak przygotowane, by udział w nich mógł wziąć każdy, niezależnie od stopnia obycia z łyżwami.

 

- Są to przede wszystkim gry i zabawy na lodzie doskonalące umiejętność jazdy na łyżwach przodem, tyłem, slalomem, prowadzenie krążka kijem hokejowym, strzały na bramkę. Różne proste formy zajęć na lodzie, żeby to było bezpieczne dla dzieci znajdujących się na naszym lodowisku – dodaje dyrektor MOSiRu.

 

Otwarcie lodowiska w Lidzbarku to strzał w dziesiątkę, potwierdza to wysoka frekwencja:

 

- Dokładnych danych nie mamy, ale myślę, że około 4 tysięcy mieszkańców było na lodowisku. Młodzież szkolna szczególnie bardzo chętnie uczęszczała na lodowisko, w trakcie zajęć sportowych, a trakcie wychowania fizycznego nauczyciele bardzo często i chętnie korzystali z lodowiska – kończy Krzysztof Kopowski.

 

Zimowy obiekt z pewnością na stałe zagościł już w naszym mieście i w grudniu znów pojawi się na Orliku przy ulicy Jeleńskiej.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).