Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Lidzbarku [FILM]

13-02-2017
Fot. W Zespole Szkół w Lidzbarku odbył się 6. Dzień Otwarty (fot. MO).

Zespół Szkół w Lidzbarku zorganizował kolejny, szósty już Dzień Otwarty. Sala gimnastyczna wypełniła się stoiskami, przy których gimnazjaliści mogli poznać szczegóły interesujących ich kierunków kształcenia, porozmawiać z nauczycielami, pracodawcami i swoimi przyszłymi kolegami.

 

- Dzisiejszy Dzień Otwarty jest już szóstym organizowanym przez naszą szkołę. Ta impreza odbywa się cyklicznie i ma promować szkolnictwo zawodowe i pokazać jak uczymy w szkole zawodowej jak i na poziomie technikum i do czego przygotowujemy uczniów. Ma też przybliżyć gimnazjalistom naszą ofertę edukacyjną i uświadomić im, jaka ich czeka przyszłość i czego mogą oczekiwać po dokonaniu właściwego wyboru i właściwej drogi edukacyjnej – tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół w Lidzbarku Andrzej Piątkowski.

 

A pomóc w tym miały atrakcyjnie przygotowane stanowiska pokazujące między innymi nowoczesne wyposażenie pracowni, wykorzystywane podczas zajęć na kierunkach: technik organizacji reklamy, ochrona środowiska, budownictwo oraz zasadnicza szkoła zawodowa. Uczniowie przygotowali prezentacje na temat każdego z nich, można było również porozmawiać z przyszłymi pracodawcami a także wygrać atrakcyjne nagrody kręcąc kołem fortuny. Wszystko po to, by zainteresować ofertą przyszłych uczniów:

 

- Przede wszystkim chcemy zaistnieć w naszej społeczności lokalnej, przybliżyć funkcjonowanie szkoły i zachęcić gimnazjalistów do pojawienia się u nas 1 września 2017 roku. A więc działania rekrutacyjne i promocyjne naszej szkoły – dodaje dyrektor.

 

Zainteresowanie Dniem Otwartym w Zespole Szkół w Lidzbarku było tak duże, że gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy. Szkołę odwiedziły również władze miejskie i powiatowe.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).