Dziś jest Wtorek, 22 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Helena, Ryta, Wiesława
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Nowe dofinansowanie dla Płośnicy?

16-05-2016
Fot. Gmina Płośnica realizuje kolejny projekt, związany z poprawą bazy sportowej (fot. RW).

Gmina Płośnica zgłosiła inwestycję pod nazwą „Budowa infrastruktury sportowej” do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Dzięki temu może uzyskać dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, będącego w gestii Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

- Chcieliśmy wpisać nasze trzy zadania inwestycyjne do bazy sportowej. Ze wstępnych informacji wynika, że otrzymamy dofinansowanie 150 tysięcy złotych. Planowaliśmy 183 tysiące. W tej chwili mamy to wszystko tak ustawione, że jeżeli Ministerstwo Sportu uzna nasz wniosek to mamy szansę, że w tym roku boiska w Rutkowicach i Niechłoninie oraz tereny rekreacyjne w Płośnicy powstaną – tłumaczy wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

To nie jedyne projekty gminy mające poprawić bazę sportową. Przypomnijmy, że Płośnica bierze też udział w konkursie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, dzięki czemu będzie mogła otrzymać dofinansowanie budowy boiska do siatkówki w Skurpiu oraz siłowni zewnętrznej w Turzy Małej.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).