Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

'Dbam o swoje bezpieczeństwo' - wyniki

12-05-2016
Fot. 'Dbam o swoje bezpieczeństwo' - wyniki. (Fot. KPP Działdowo)

Etap powiatowy konkursu zakończył się 30 kwietnia. Do tego dnia szkoły mogły nadsyłać wyłonione na etapie szkolnym prace. 9 maja br. komisja wyłoniła laureatów etapu powiatowego. Ich prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

 

Głównym organizatorem konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo” jest Szkoła Podstawowa nr 30 oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

Patronami konkursu są: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie i Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

 

Ideą konkursu jest rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, podkreślanie znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze. Rozwijanie wyobraźni i umiejętności przewidywania zagrożeń w domu podczas nieobecności rodziców. Ponadto kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu, przeciwdziałanie cyberprzemocy i utrwalanie właściwych postaw wobec osób nieznanych.

 

Konkurs realizowany jest w ramach Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

 

Do konkursu przystąpiło 9 szkół podstawowych z naszego powiatu, w tym Petrykozy, Uzdowo, Lidzbark, Żabiny, Działdowo szkoła nr 4, Turza Wielka, Ruszkowo, Księży Dwór i Płośnica.

 

Szkoły nadesłały 81 prac do etapu powiatowego, z których 9 wybranych przez komisję pod przewodnictwem nauczyciela plastyki z Gimnazjum nr 2 w Działdowie Jana Walaska, weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu.

 

Spośród tych prac, komisja wyłoniła następujących laureatów w poszczególnych grupach wiekowych:

 

Klasy I:

  Aleksander Zbrzyzny ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej

Katarzyna Zdanowicz ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku

Katarzyna Grabińska ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze

 

Klasy II:

Jakub Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej

Hanna Lemańska ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku

Wiktoria Rogozińska ze Szkoły Podstawowej w Uzdowie

 

Klasy III:

Nikola Stenkel ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku

Dawid Godziszewski ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku

Oliwia Śliwczyńska ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku

 

Wszystkim wykonawcom prac konkursowych dziękujemy za udział w konkursie a Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej w etapie wojewódzkim konkursu.

 

Info.: KPP Działdowo

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).