Dziś jest Wtorek, 22 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Helena, Ryta, Wiesława
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

17 osób w Młodzieżowej Radzie Gminy Płośnica

08-04-2016
Fot. Rada Gminy Płośnica już wkrótce będzie zasięgać opinii Młodzieżowej Rady Gminy (fot. MO).

Pod koniec marca w Gminie Płośnica odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Z 14 okręgów wyłoniono 17 kandydatów, ich pierwsze zebranie odbędzie się już wkrótce.

 

- Najbliższa sesja odbędzie się 9 kwietnia, wysłaliśmy już zaproszenia i powiadomienia do wybranych członków o planowanym posiedzeniu. W tym dniu oni wyłonią z siebie zarząd i Komisję Rewizyjną i mam nadzieję, że 13 kwietnia na najbliższej sesji Rady Gminy zostaną podane informacje dla radnych, którzy będą wiedzieli kto został wyłoniony w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy – tłumaczy wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Radni zostali wyłonieni spośród młodzieży w wieku od 15 do 18 lat z każdej gminnej miejscowości.

 

- Będą mieli możliwości konsultacyjne, opiniodawcze. Będą nam pomagać myśleć, jak przeprowadzić różne inicjatywy społeczne na terenie naszej gminy, bo wiemy, że młodzież ma wiele pomysłów, i chcemy z tych pomysłów skorzystać. Wiadomo, ze młody umysł i młody organizm ma zawsze większą inicjatywę i my wychodząc naprzeciw naszej młodzieży chcemy to wprowadzić w życie. I mam nadzieję, że nie będą to tylko inicjatywy sportowe i kulturalne, ale także o większym charakterze. Mamy nadzieję, że włączymy ich w organizację różnych imprez czy dożynek czy nawet jeśli jakaś inicjatywa powstanie postaramy się wydzielić środki w budżecie gminy i taką wspólną imprezę raz do roku przeprowadzić – zapewnia wójt Krzysztof Groblewski.

 

Kadencja Młodzieżowej Rady potrwa 2 lata.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).