Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Dozór policji dla 24 latka za usiłowanie rozboju

03-01-2015

29 grudnia 2014 policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 18-latce z Działdowa. Zaskoczonego mieszkańca Działdowa funkcjonariusze zatrzymali w miejscu zamieszkania.

Fot. Dozór policji dla 24 latka za usiłowanie rozboju. (Fot. KPP Działdowo)

 

Do usiłowania rozboju doszło w nocy z 23 na 24 grudnia br. Działdowianka będąc na jednym z parkingów na terenie miasta została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który uderzył ją butelką w tył głowy. Następnie grożąc pozbawieniem życia, zażądał wydania torebki. Ta wszczęła alarm, płosząc napastnika, który oddalił się rowerem z miejsca zdarzenia.


Pokrzywdzona 18-latka złożyła zawiadomienie na policję. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili podejrzanego o usiłowanie rozboju i w dniu 29 grudnia zatrzymali go. Patryk S. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawę skierowano do sądu, który wobec 24-latka z Działdowa zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną.

 

Za przestępstwo kradzieży z użyciem przemocy kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Info.: KPP Działdowo

Opr.: MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).