Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Pijany wymusił pierwszeństwo na radiowozie

21-07-2014
Fot. Pijany motorowerzysta wymusił pierwszeństwo przejazdu na ... kierowcy policyjnego radiowozu (fot. KWP Radom).

Policjanci wezwani w związku z zakłóceniem ciszy nad jeziorem po drodze musieli interweniować wobec motorowerzysty, który wymusił na kierowcy radiowozu pierwszeństwo przejazdu. Okazało się, że prowadzący skuter miał 2 promile alkoholu w organizmie. I ten kierowca, i amator zbyt głośnej muzyki nad jeziorem zostali ukarani.

 

Lato sprzyja różnym formom wypoczynku na świeżym powietrzu. W taki też sposób spędzał czas ze znajomymi Zbigniew B., w jednej z miejscowości nad jeziorem gm. Nidzica. Zabawie towarzyszyła też głośna muzyka, która zaczęła przeszkadzać okolicznym mieszkańcom.

 

Oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spoczynku nocnego i wysłał tam patroli. Do groźnej sytuacji doszło w trakcie dojazdu na interwencję, na jednym ze  skrzyżowań. Adam C. jadąc skuterem wymusił na kierowcy radiowozu pierwszeństwo przejazdu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się uniknąć czołowego zderzenia. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli. W trakcie badania okazało się, że 45-latek był pod wpływem alkoholu. Wynik badania wykazał 2 promile w organizmie.

 

Dodatkowo mieszkaniec gm. Nidzica nie posiadał wymaganych dokumentów – polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo - jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Nie ominie go jeszcze odpowiedzialność za brak wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej.

 

Policjanci dotarli również do amatora głośnej muzyki nad jeziorem i ukarali go 200-złotowym mandatem.

 

Info: id/af, KWP Olsztyn

Opr.: RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).