Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Historia Powiatowego Urzędu Pracy w Działdowie

30-10-2010
Fot. 1 stycznia 1999 roku powstały powiaty, a od 01.01.2000 r. Urząd Pracy zmienił podległość przechodząc pod nadzór Starosty.

Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie został utworzony 23 lutego 1990 roku na mocy zarządzenia Wojewody Ciechanowskiego.

W związku z sytuacją gospodarczą, narastającym problemem bezrobocia oraz przemianami związanymi z reformą ustrojową Państwa - w 1990 roku w Polsce zaistniała potrzeba wyodrębnienia samodzielnych jednostek administracji rządowej zajmujących się zatrudnieniem i przeciwdziałaniem bezrobociu. Urzędy Pracy zostały wyodrębnione z wydziałów do spraw zatrudnienia Urzędów Miast i Gmin.

Urząd został utworzony na podstawie Zarządzenia Nr 6 Wojewody Ciechanowskiego w sprawie utworzenia rejonowych biur pracy na terenie województwa ciechanowskiego z dnia 23 lutego 1990 roku ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Województwa Ciechanowskiego Nr 2 z dnia 23.02.1990 r.

W pierwszych miesiącach swego istnienia (tj. maj - sierpień 1990 r.) - Urzędy pracy podlegały bezpośrednio Urzędom Wojewódzkim - Wojewodom. Od września 1990 roku do grudnia 1992 roku - Rejonowe Biura Pracy to jednostki podporządkowane Kierownikom Urzędów Rejonowych. Z dniem 1 stycznia 1993 roku Rejonowe Urzędy Pracy weszły w skład Systemu Urzędów Pracy, na czele którego stał Krajowy Urząd Pracy z Prezesem w randze wiceministra, jako rządowa administracja specjalna.

W dniu 01 stycznia 1999 roku powstały powiaty, a od 01.01.2000 r. Urząd Pracy zmienił podległość przechodząc pod nadzór Starosty.  

W roku 2003 zadania zlikwidowanego Krajowego Urzędu Pracy przejęło Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie istnieje jako wyodrębniona jednostka od maja 1990 roku. W pierwszych latach istnienia zajmował 4 pomieszczenia i zatrudniał 10 osób (łącznie z Filią w Lidzbarku Welskim).

Od roku 1995 Urząd zajmuje budynek wolnostojący przy ulicy Chopina 6 w Działdowie, który do II wojny światowej był domem oficerskim starych koszar i obecnie wpisany jest do rejestru zabytków. Budynek posiada dobrą lokalizację (usytuowany jest obok dworca PKP i PKS) co szczególnie ważne jest dla osób zamieszkujących obszary wiejskie naszego powiatu. W Urzędzie zatrudnionych jest 38 pracowników (łącznie z Filią PUP w Lidzbarku).

Filia PUP w Lidzbarku zajmuje kilka pomieszczeń na parterze budynku położonym na ulicy Jeleńskiej 38.

 

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).