Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Kulturalna kadra

29-10-2010
Fot. Największym atutem MDK w Działdowie są bardzo zróżnicowane zajęcia.

Znakomicie dobrana kadra specjalistów we wszystkich dziedzinach sztuki sprawia, że zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Działdowie to czysta przyjemność.

Dariusz Maćkowiak – dyrektor

 Pochodzi z Włocławka, ukończył PSKOiB w Ciechanowie oraz zarządzanie i marketing na UWM w Olsztynie. W MDK pracuje od 1991 roku (początkowo jako instruktor tańca). Organizator i choreograf Wyborów Miss Ziemi Działdowskiej, pomysłodawca wielu imprez i festynów miejskich, orędownik partnerskiej współpracy między różnymi instytucjami. Lubi wędkowanie, odpoczynek na łonie natury, zupę pomidorową i golonkę. Marzy, aby w Działdowie powstał amfiteatr.

 

Małgorzata Gołębczyk

 W MDK pracuje od 2005r. na stanowisku głównej księgowej. Ukończyła wydział prawa i administracji oraz podyplomowe studia z zakresu rachunkowości na UWM w Olsztynie, posiada Certyfikat Ministerialny na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Lubi zmieniać swoje zainteresowania. Od zawsze przyciąga ją konkretność i wyrazistość. Obecnie maniaczka gier komputerowych, nawrócona fanka MAC-ów.

 

Marzanna Bielecka-Maćkowiak

 Pochodzi z Kutna. W MDK pracuje od 1990 roku jako instruktor tańca i teatru. Ukończyła PSKOiB w Ciechanowie oraz pedagogikę na UW w Warszawie. Początkowo instruktorka zespołu ludowego, obecnie prowadzi 3 grupy teatralne i grupę taneczną RYTM. Inicjatorka programów taneczno-rozrywkowych dla dzieci, reżyser spektakli teatralnych, organizatorka przeglądów teatralnych i konkursów recytatorskich. Lubi nowe wyzwania, biwaki, spotkania z przyjaciółmi, pozytywne wzruszenia.

 

Sławomir Rutkowski

 W MDK pracuje od 1990 roku jako specjalista do spraw organizacji imprez. Ukończył zarządzanie i marketing na UWM w Olsztynie. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Super Hit oraz koncertów muzycznych i wielu imprez z dziedziny piosenki i rozrywki. Poza pracą – gitarzysta w zespole muzycznym, tenisista stołowy, kibic sportowy. Marzy o dalekich podróżach.

 

Marek Pepłowski

 W MDK pracuje od 1989r. jako instruktor ds. muzyki, odbudowywał działalność pracowni wokalno-muzycznej na przełomie lat 80 i 90-tych. Prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą. Muzyka od zawsze była jego pasją. Jest twórcą sukcesów wielu młodych działdowskich piosenkarzy-amatorów. Ma bzika na punkcie najnowszych elektronicznych instrumentów muzycznych. Chciałby wygrać w toto-lotka, aby podzielić się z innymi.

 

Emilia Wołejszo

 Pracuje w MDK jako instruktor plastyki prawie 20 lat, początkowo wykonując plakaty, reklamę i dekoracje okolicznościowe, od 1994 roku prowadząc zajęcia plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Twórczyni scenografii do programów artystycznych i spektakli teatralnych. Najbardziej cieszy ją to, że wielu młodych ludzi zaczynających swoją przygodę z plastyką w pracowni MDK-owskiej, kontynuuje tę pasję w swoim dorosłym życiu.

 

Grzegorz Borowski

 W MDK od 1992r. Instruktor muzyczny, akustyk, gitarzysta. Ukończył WSIiZ w Olsztynie (kulturoznawstwo), jego autorskie projekty to zespoły Canon i Tamersajm. Wegetarianin, zapalony jazzman, hobby – filozofia wschodu. Jego marzenie - tak jak kolega Marek: wygrać w totka (tylko dwa razy więcej).

 

Jan Dejlich

 W kinematografii na różnych stanowiskach pracuje 50 lat – jako kinooperator, kierownik zespołu kin na terenie powiatu, obecnie jako instruktor ds. rozpowszechniania filmów. Z nostalgią wspomina złote czasy kina w Działdowie- (połowę lat 60-tych i lata 80-te), kiedy sala zapełniona była do ostatniego miejsca i wyświetlano filmy codziennie, od godz.8.00 rano do 1.00 w nocy. Lubi wędkować, zbierać grzyby i od czasu do czasu konstruktywnie podyskutować na tematy polityczno-gospodarcze.

 

Jerzy Żuchowski

 Pochodzi z okolic Szczecina. Pracę w kinematografii zaczynał w kinie Capitol w Gryficach. Od 1974 pracuje jako kinooperator w kinie Apollo w Działdowie. Najmilej wspomina czasy kina objazdowego nad morzem w sezonie letnim. Codziennie przejeżdża rowerem 22 km. Lubi spacery po lesie i zimne piwo w wolne popołudnia.

 

Teresa Rychcik

 W MDK jest zatrudniona od 1992r. na etacie sprzątaczki, wcześniej pracowała w „starym” kinie Apollo. Jest ciepłą i rodzinną osobą, uwielbia wszelkiego rodzaju ręczne robótki, eksperymentuje w kuchni, dużo czyta. Chętnie służy radą i pomocą. Gdyby dysponowała dużą ilością pieniędzy, chciałaby pomagać dzieciom.

 

Jerzy Mackiewicz

 W panoramę MDK-u wpisany jest od 21 lat. Pracuje jako palacz i konserwator, a obecny jest wszędzie: rozwiesza plakaty, sprawdza bilety, kosi trawniki, zbija scenografię, montuje światła, wiesza dekoracje. Jest „kierownikiem” przy rozstawianiu sceny plenerowej. Dusza towarzystwa. Lubi pracować na działce. Marzy o własnym mieszkaniu.

 

Aldona Demianiuk-Fojut

 Pracę w MDK zaczęła w 1998r. jako instruktor tańca. Ukończyła PPSKAiB w Ciechanowie i UZ w Zielonej Górze (animację społeczno-kulturalną). Tancerka, choreograf, inicjatorka warsztatów tanecznych. Prowadzi zespoły: „Piruecik”, „Bzik”, „Flash Dance” i „Actus”. Lubi zastrzyk adrenaliny w postaci nowych przedsięwzięć i projektów. Często jeździ na rowerze i uwielbia gotować. Gdyby miała dużo pieniędzy założyłaby fundację na rzecz bezdomnych zwierząt.

 

źródło :www.mdkdzialdowo.pl/

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).