Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA

Herzlich Wilkommen czyli wymiana polsko-niemiecka

23-06-2012

W Gimnazjum nr 1 w Działdowie w dniach 11- 15 czerwca odbyła się wizyta niemieckich gości ze szkoły BOS Spremberg. Uczniowie w ramach wymiany mieli okazję poszerzyć wcześniej nawiązane kontakty oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

czytaj artykuł »

W swym tomiku zawarła 44 i 4 wiersze na deszcz

18-06-2012

Poetka Anna Barbara Czuraj-Struzik wydała właśnie swój nowy, trzeci już tomik wierszy. Uczestniczyliśmy w jego promocji.

czytaj artykuł »

Już po raz siódmy wspólnie kuli słowo

06-06-2012

Działdowska Kuźnia Słowa na swoje VII spotkanie wybrała tym razem Restaurację Lemon Tree. Grono poetów i sympatyków poezji systematycznie powiększa się. Tym razem w spotkaniu uczestniczyło już 16 osób.

czytaj artykuł »

Działdowskie Maffinki na Dancemanii 2012

30-05-2012

W Mławie odbyły się XII Konfrontacje Taneczne zorganizowane przez Miejski Dom Kultury w Mławie pod nazwą Dancemania 2012. Działdowo, a dokładnie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Działdowie reprezentował zespół Maffinki, który trenuje w Księżym Dworze pod kierownictwem Joanny Kolk.

czytaj artykuł »

Młodzi nawiązali wymianę międzypokoleniową

31-05-2012

W tym roku szkolnym grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie, działająca w Klubie Młodego Obywatela, Samorządzie Uczniowskim i Szkolnym Kole Caritas: Klaudia Prusak, Weronika Chodubska, Julia Anaczkowska, Agnieszka Kłosowska, Katarzyna Sztuba, Sylwia Nalikowska, Paweł ...

czytaj artykuł »

Młodzież zagrała akustycznie i na rockowo

21-05-2012

Jedna z pierwszych w tym roku imprez plenerowych zgromadziła na Placu Mickiewicza w Działdowie wielu amatorów dobrej muzyki.

czytaj artykuł »

Niedoszły kochanek zatrzymany w MDK

21-05-2012

Czterokrotnie wystawiana sztuka „Tartufe, czyli niedoszły kochanek” w wykonaniu grupy Pewni Niepewni zgromadziła w Miejskim Domu Kultury w Działdowie rzeszę widzów.

czytaj artykuł »

Festiwal Piosenki Polskiej

18-05-2012

W środę 16 maja w sali widowiskowej MDK odbyła się piętnasta edycja Festiwalu Piosenki Polskiej’ Działdowo 2012. W konkursie wystąpili laureaci eliminacji gminnych oraz miejskich z terenu powiatu Działdowskiego.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).