Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA

Wojciech Cieśniewski odznaczony przez prezydenta

24-01-2013

Wojciech Cieśniewski z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego otrzymał akt nominacyjny profesora sztuk plastycznych.

czytaj artykuł »

Katarzynki dla J. Protasa i J. Regulskiego

18-01-2013

Jan Regulski i Jacek Protas zostali laureatami tegorocznych działdowskich Oskarów jak mówi o nich sam pomysłodawca Katarzynek.

czytaj artykuł »

Dziennikarz w Gimnazjum nr 2

15-01-2013

Uczniowie z klasy I b i I c Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie uczestniczący w zajęciach dodatkowych z zakresu dziennikarstwa i przedsiębiorczości mieli okazję bliżej zapoznać się z zawodem dziennikarza.

czytaj artykuł »

Nowa publikacja historyczna Michała Dzimiry

31-12-2012

Dzięki dofinansowaniu z budżetu powiatu w grudniu 2012 roku ukazała się publikacja Michała Dzimiry: „Historia Lidzbarka 1301 – 2011. Tajemnice i ciekawostki”.

czytaj artykuł »

Jasełka według ZSZ Nr 1 inne niż wszystkie

30-12-2012

Jak w sposób interesujący opowiedzieć historię opowiedzianą już tysiące razy? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Dowiedli tego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Numer 1 w Działdowie wystawiając wyjątkowe jasełka…

czytaj artykuł »

Jasełka w „zerówce”

26-12-2012

Historię Marii, Józefa i narodzenia dzieciątka w stajence zna każdy. Zawsze jest to jednak historia opowiedziana wyjątkowo, jeśli robią to dzieci…

czytaj artykuł »

W tym roku z MDK zwiedziliśmy krainę OZ

23-12-2012

Kolejne wielkie przedsięwzięcie Miejskiego Domu Kultury – Czarnoksiężnik z krainy Oz w którym wystąpiło ponad 200 osób.

czytaj artykuł »

Wigilia z kolędowaniem na dziedzińcu zamkowym

22-12-2012

Po raz drugi już na zamkowym dziedzińcu odbyło się spotkanie wigilijne. W ciągu kilku godzin wzięło w nim udział kilka tysięcy mieszkańców.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).