Dziś jest Wtorek, 22 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Helena, Ryta, Wiesława
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA

Spotkanie autorskie w Płośnicy

20-06-2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Płośnicy zorganizowała spotkania autorskie. Zaprosiła na nie Renatę Buczyńską, zaś a Filia Biblioteczna w Niechłoninie Hannę Jolantę Wiśniewską. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas V z wychowawcami.

czytaj artykuł »

Nidzicki ZMRock wygrał zespół Sheep!

20-06-2013

16 czerwca odbył się przegląd "Zamkowy Maraton Rockowy". Wygrał zespół „Sheep”, a gwiazdą wieczoru był zespól „Cochise”.

czytaj artykuł »

Gimnazjaliści szukali wspólnych korzeni

11-06-2013

Co łączy Litwę i Polskę? Na pewno wspólna historia, położenie geograficzne, obyczaje i niektóre tradycje. Aby się o tym przekonać dziesięcioro uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie wraz z opiekunami udało się na Litwę, gdzie wspólnie z młodzieżą z zaprzyjaźnionego ...

czytaj artykuł »

Bal

31-05-2013

W minioną sobotę (25 maja) w Domu Rzemiosław w Działdowie odbłył się kolejny bal w ramach Kapituły Bijących Serc. Frekwencja jak zwykle dopisała – blisko sto osób uczestniczyło w kolejnym spotkaniu emerytów i rencistów.

czytaj artykuł »

Już wkrótce „Powiatowe Wieczory z Poezją”!

26-05-2013

W czwartek 23 maja na spotkaniu członków i sympatyków Działdowskiej Kuźni Słowa działo się wiele. Okazało się, że spraw do omówienia było tyle, że prezentacja twórczości musiała zająć tym razem miejsce drugoplanowe. Niezmiennie cieszy również fakt, że na spotkaniach DKS pojawiają ...

czytaj artykuł »

Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej

23-05-2013

Po raz kolejny w Działdowie odbył się Festiwal Piosenki Polskiej. Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt osób spośród których jury do finału zakwalifikowało 23 osoby.

czytaj artykuł »

Zapraszamy na wernisaż do działdowskiego zamku

20-05-2013

W środę 15 maja o godzinie 18.00 w salach działdowskiego zamku odbył się wernisaż malarstwa i rysunku. Prezentowane prace umieszczone w kaplicy i refektarzu są autorstwa Prof. Piotra Obarka (zajmuje się plakatem, grafiką użytkową, aranżacją wnętrz i wystaw, malarstwem i rysunkiem).

czytaj artykuł »

VI Powiatowy Konkurs Piosenki dla Dorosłych

15-05-2013

Czy dla wokalistów VI Powiatowego Konkursu Dla Dorosłych, zorganizowanego 12 maja 2013 przez MGOK w Lidzbarku i poprowadzonego przez przemiłego konferansjera Henryka Lewandowskiego cała rzecz okazała się prosta? - Trema była, ale kochamy śpiewać i to jest najważniejsze – mówią.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).