Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA

III Powiatowy Wieczór z Poezją

22-07-2013

Trzeci już Powiatowy Wieczór z Poezją za nami. Tym razem aktorka Katarzyna Dąbrowska prezentowała utwory Krzysztofa Tabaczki.

czytaj artykuł »

II Powiatowy Wieczór z Poezją

15-07-2013

Razem z poetką Hanną Jolantą Wiśniewską przeżyliśmy drugi Powiatowy Wieczór z Poezją. Towarzyszył i przewodził nam aktor Adam Ferency.

czytaj artykuł »

Kopernik by się nie powstydził

15-07-2013

Gimnazjaliści z Jedynki po raz kolejny pokazali, że nauka fizyki i astronomii nie jest tak trudna, jak się powszechnie uważa. Na finiszu mijającego roku szkolnego młodzi fizycy odnieśli jeszcze jeden sukces. 21 czerwca 2013 roku ogłoszono nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału ...

czytaj artykuł »

„Słowa milczeniem odziane” Magdaleny Cejman

15-07-2013

W niedzielę 7 lipca działdowski rynek przy fontannie zmienił się w miejsce, gdzie zabrzmiała poezja. Działdowo odwiedzili Katarzyna Skarżanka oraz Łukasz Borkowski.

czytaj artykuł »

Odświętna promocja tomiku „W codzienności”

03-07-2013

W czwartek, 27 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Płośnicy zagościła poezja w odświętnym wydaniu. Kierownik Biblioteki, Teresa Trybowska przygotowała spotkanie promujące najnowszy tomik poezji Teresy Dwórznik-Romańskiej „W codzienności”.

czytaj artykuł »

Zapraszamy na powiatowe wieczory z poezją

01-07-2013

Projekt, jakim są „Powiatowe Wieczory z Poezją”, wiąże się nierozerwalnie z zaistnieniem w naszym powiecie stowarzyszenia zwykłego o nazwie Działdowska Kuźnia Słowa, którego celem jest m. in. promocja regionalnych przedsięwzięć twórczych oraz prowadzenie działalności integrującej ...

czytaj artykuł »

Zapraszamy na wernisaż Romana Rogozińskiego

27-06-2013

We wtorek 2 lipca w Galerii pod Belką odbędzie się wernisaż prac Romana Rogozińskiego. Rozpoczęcie godzina 18.00.

czytaj artykuł »

Konkurs papieski - uczennica z Gródek druga

20-06-2013

Ponad pięciuset uczniów ze stu szkół z terenu całego kraju wzięło udział w tegorocznej, już czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin” organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z innymi ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).