Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA

Pokaz krótkometrażowych filmów w MDK

09-03-2014

15 i 16 marca 2014r. zapraszamy wszystkich koneserów dobrego kina na pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych 7 edycji festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Filmy Świata.

czytaj artykuł »

Szkolny maraton filmowy w gimnazjum nr 2

09-03-2014

W Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie zorganizowano po raz pierwszy nocny maraton filmowy. Uczniowie wprowadzili w życie swój pomysł, który wypłynął podczas realizowanego w szkole ogólnopolskiego projektu „Szkoła Demokracji”.

czytaj artykuł »

Warsztaty twórczego pisania w Gimnazjum nr 2

04-03-2014

Czym interesuje się dziś młodzież? Większości z nas ciśnie się na usta odpowiedź „komputer, muzyka i sport”. Literatura i wszelkie jej przejawy są na odległym miejscu. Jednak w każdym środowisku młodych ludzi znajdą się osoby, które piszą.

czytaj artykuł »

Poznaliśmy Powiatowych Mistrzów Języka Polskiego

28-02-2014

Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie już po raz czwarty zorganizowało powiatowy konkurs pod hasłem „Mistrz Języka Polskiego”, który odbył się 21 lutego b.r. Celem konkursu jest zaakcentowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj artykuł »

Z MDK przetańczyliśmy całe ferie

15-02-2014

Taneczne ferie z Miejskim Domem Kultury w Działdowie organizowane są już od sześciu lat. Z roku na rok uczestniczy w nich coraz więcej dzieci i młodzieży, które za każdym razem uczą się nowych technik tańca

czytaj artykuł »

Tak spędziliśmy ferie w działdowskim muzeum

15-02-2014

Ferie w Działdowie na pewno nie były nudne – zadbał o to szereg instytucji, między innymi – Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Każde zainteresowane dziecko miało okazję zapoznać się obowiązkami króla, rycerza lub chłopa.

czytaj artykuł »

„Cud Betlejemskiej Nocy” w Uzdowie

11-02-2014

Mikołaj w Uzdowie, jak nigdy dotąd był aż dwa razy. W grudniu, w kościele obdarował wszystkie dzieci i młodzież słodyczami, zaś w styczniu ponownie odwiedził miejscowość i świetlicę wiejską.

czytaj artykuł »

IMPK: konferencja o Starorypinie

11-02-2014

W czwartek, 6 lutego o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Działdowie odbyła się zorganizowana przez Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego prelekcja Jadwigi Lewandowskiej, archeologa z Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie pt. „Starorypin – średniowieczny gród na pograniczu ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).