Dziś jest Wtorek, 22 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Helena, Ryta, Wiesława
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA

X Powiatowy Konkurs Recytatorski

16-03-2015

W piątek, 13 maja, w Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku odbył się dziesiąty, a więc już jubileuszowy konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział blisko 30 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu działdowskiego.

czytaj artykuł »

Już wkrótce w Działdowie: Róże Europy!

16-03-2015

Legenda polskiego rocka, twórcy wielkiego przeboju „Jedwab” powraca z nowa trasą koncertową. Już 20 marca zawita do Działdowa!

czytaj artykuł »

Zapraszamy do Kina Orange!

12-03-2015

W środę 18 marca Działdowo odwiedzi Kino Orange. W repertuarze między innymi: Disco Polo, Carte Blanche, Baranek Shaun oraz 50 twarzy Greya.

czytaj artykuł »

Walne Zgromadzenie SDKS

03-03-2015

Tradycyjnie w czwartek 26 lutego członkowie Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa spotkali się w Restauracji Przedzamcze. W dniu tym zorganizowano Walne Zgromadzenie Członków SDKS, na którym zatwierdzono roczne sprawozdanie z działalności Zarządu oraz sprawozdanie finansowe.

czytaj artykuł »

Mistrz Języka Polskiego w Gimnazjum Nr 2

26-02-2015

Powiatowy konkurs „Mistrz Języka Polskiego” na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gimnazjum nr 2 w Działdowie. W tym roku miała miejsce już piąta jego edycja.

czytaj artykuł »

Zapusty w Gminie Płośnica

22-02-2015

Luty jest miesiącem kończącym karnawał. Zapusty lub inaczej mięsopusty tuż, tuż. Kiedyś obchodzono zapusty głośno i hucznie. Wówczas to jedzono i pito ponad zwykłą miarę. Po dworach, miastach, a niekiedy i w wiejskich karczmach rozbrzmiewała muzyka, szły tany, słychać było wesołe, ...

czytaj artykuł »

Poetyckie Walentynki w Działdowie

18-02-2015

Na sobotni wieczór walentynkowy zaprosili widzów do działdowskiego MDK poeci z Działdowskiej Kuźni Słowa.

czytaj artykuł »

Prace mławskiego fotografika goszczą w Działdowie

16-02-2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zachęca do oglądania wystawy Janusza Dębskiego pt. „Kobiecość”. Ekspozycja została zorganizowana w związku z nadchodzącym dniem kobiet, choć jak twierdzi sam autor o paniach należy pamiętać przez cały rok.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).