Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Finał konkursu „Deutsch ist kinderleicht”

17-03-2014
Fot. W dniu 14 marca, w Gimnazjum nr 1 w Działdowie odbył się konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych (fot. GM).

W piątek, 14 marca, w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły po raz drugi odbył się konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłosiły się dwie działdowskiej szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa Nr 4 oraz Szkoła Podstawowa Nr 3.

 

Konkurs, podobnie jak w ubiegłym roku, został zorganizowany przez młodzież naszego gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego. Uczniowie klasy IIc mając na celu motywowanie do doskonalenia swoich umiejętności językowych wśród uczniów szkół podstawowych, przygotowali dla nich zadania konkursowe - mówi Aneta Wojsyk-Cepowicz nauczyciela j. niemieckiego w Gimnazjum nr 1 w Działdowie.

 

Uczestnicy konkursu rozwiązali test zawierający zadania na czytanie ze zrozumieniem oraz zadania gramatyczno-leksykalne w całości przygotowane przez gimnazjalistów. Po zakończeniu części pisemnej czekały na nich gry i zabawy językowe. Zarówno organizatorzy jaki i uczestnicy spędzili wspólnie czas nie tylko na nauce, ale również na zabawie. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z budynkiem szkoły, nauczycielami oraz obyczajami i tradycjami panującymi w popularnej „Jedynce”.

 

Z pośród 13 uczestników najlepsi okazali się Julia Nowakowska SP4 – I miejsce, Lena Grodzicka SP4 oraz Natalia Rochna SP3 – II miejsce i Julia Jaworska SP3 – III miejsce. Na wszystkich uczestników czekały nagrody oraz dyplomy.

 

Organizatorami konkursu byli uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1: Weronika Spychalska, Natalia Radzymińska, Julia Ziajka oraz Kamil Ulatowski pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Anety Wojsyk-Cepowicz.

 

Grzegorz Mrowiński

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).