Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Groźny wypadek. Kierowca BMW poważnie ranny

18-10-2013

Do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdów osobowego marki BMW i ciężarowego marki Scania doszło wczesnym rankiem na trasie prowadzącej z Płośnicy w kierunku m. Koszelewy. Prowadzący osobowe BMW 19-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego nie zapanował nad pojazdem i uderzył w jadącą przed nim i skręcającą w lewo ciężarówkę. Na skutek zderzenia młody kierowca doznał poważnych obrażeń i w stanie nieprzytomności został z załogą ratunkowego śmigłowca przetransportowany do szpitala.

Fot. 19-letni kierowca BMW z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie (fot. MO)

 

Ok. godz. 7:00 w dniu dzisiejszym dyspozytor pogotowia poinformował oficera dyżurnego działdowskiej Komendy o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na trasie Płośnica –Koszelewy. Na miejsce udał się patrol drogówki, który zastał uczestników wypadku samochód osobowy BMW oraz pojazd ciężarowy Scania.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali oględzin. Jak udało się wstępnie ustalić funkcjonariuszom, kierujący pojazdem BMW 19-letni Marcin D. mieszkaniec powiatu działdowskiego jadąc za kierowcą ciężarowej Scanii nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bok naczepy pojazdu w chwili, gdy ten prawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo.

 

Kierowca Scanii 28-letni mieszkaniec Brodnicy nie doznał żadnych obrażeń. Natomiast 19-letni Marcin D. został w stanie nieprzytomności z obrażeniami głowy i szyi przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Na miejscu pracowała grupa kryminalna. Policjanci prewencji prowadzili wahadłowy ruch pojazdów. Oba uczestniczące w zdarzeniu pojazdy zostały odholowane, a ruch odbywa się normalnie.

 

Info: KWP Olsztyn

Opr.: RW

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).