Dziś jest Piątek, 20 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Agnieszka, Czesław, Marian
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Groźny wypadek z udziałem autobusu. Są ranni.

11-07-2013
Fot. Na krajowej 7 w okolicy miejscowości Napierki doszło do zderzenia autobusu relacji Ostróda Warszawa z osobową Mazdą (fot. KPP).

Na krajowej 7 w okolicy miejscowości Napierki doszło do zderzenia autobusu relacji Ostróda Warszawa z osobową Mazdą. Następnie autobus uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Rannych w różnym stopniu zostało 6 osób. Trzy z nich, kierowca i małżeństwo jadące autokarem byli wycinani z autobusu. Na miejsce podstawiono autobus zastępczy.


W dniu 11 lipca około godziny 12.30 na krajowej 7 na wysokości miejscowości Napierki doszło do zderzenia autobusu relacji Ostróda Warszawa z osobową Mazdą. Ze wstępnych informacji wynika, że autobus rejsowy jadący z Ostródy do Warszawy uderzył w Mazdę, której kierowca skręcał w lewo. Następnie autobus uderzył w drzewo i wpadł do rowu po lewej stronie drogi.

 

W autobusie były w sumie 34 osoby, w tym kierowca i pilot. Kierowca Mazdy, który jechał z pasażerką, był trzeźwy. Obydwoje nie odnieśli obrażeń. Ranny kierowca autokaru został przetransportowany helikopterem do szpitala. Doznał on urazu nogi. Tam też zostanie zbadana jego krew na zawartość alkoholu. Do szpitala z urazami nóg trafiło także małżeństwo jadące autobusem.

 

W sumie rannych zostało 6 osób, które trafiły do szpitali w Działdowie i Mławie. Podstawiono autobus zastępczy dla pozostałych pasażerów. Na miejscu trwały czynności dochodzeniowo-śledcze. Policja przesłuchiwała świadków zdarzenia. Zostaną przeprowadzone oględziny, biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych zbada okoliczności i przyczyny wypadku.

 

Ruch na tej trasie odbywał się płynnie dla aut osobowych. Zorganizowano objazd przez miejscowość Napierki. Ciężarówki musiały czekać. Utrudnienia trwały kilka godzin.

 

Info: KWP Olsztyn

Opr.: RW

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).