Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

O bezpieczeństwie od najmłodszych lat

20-05-2013
Fot. Na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa warto rozmawiać już od najmłodszych lat. (Fot. RW)

Na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa warto rozmawiać już od najmłodszych lat. Wie o tym działdowska Placówka Terenowa KRUS, która podsumowała ostatnio konkurs „Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom”.

 

- Dziś spotykamy się w celu podsumowania kolejnej edycji konkursu „Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom”. Jest to konkurs plastyczny skierowany do dzieci ze szkół wiejskich, związanych z wsią. W tej chwili tutaj jest podsumowanie etapu regionalnego – mówi Aleksandra Rochowicz, Zastępca Dyrektora do Spraw Świadczeń Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie.

 

W spotkaniu uczestniczyła ponad setka wymagających młodych widzów. Strażacy opowiedzieli im więc o bezpieczeństwie przeciwpożarowym umożliwiając zapoznanie się z wozem strażackim oraz umundurowaniem strażaka. O bezpieczeństwie publicznym wypowiadali się policjanci z posterunku policji w Lidzbarku, prezentując pokaz tresury psa policyjnego. O bezpieczeństwie na terenie gospodarstwa rolnego wypowiadali się przedstawiciele KRUS. A wszystko po to, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa na co dzień.

 

- Nasze działania prewencyjne adresowane są przede wszystkim do rolników, do rodzin rolników, do sołtysów, oczywiście także do dzieci ze szkół podstawowych, ze szkół wiejskich, rolniczych. Są to działania, które mają przede wszystkim sprawienie, aby był mniej wypadków, aby ustrzec dzieci, które nie powinny się bawić na terenie związanym z gospodarstwem, gdzie są różne niebezpieczeństwa i zagrożenia, które mogą na nie czekać – dodaje Aleksandra Rochowicz.

 

Gospodarzami spotkania była dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Gródkach. Organizatorami spotkania byli OSP Gródki na czele z prezesem Stanisławem Orłowskim oraz sekretarzem Wiesławem Rucińskim, Komenda Policji w Lidzbarku oraz Placówka Terenowa KRUS w Działdowie. W organizację włączył się tez Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Nagrody fundowali wójtowie wszystkich gmin, starostwo Powiatowe Działdowo oraz KRUS.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).