Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Oto finaliści konkursu Szkoły British House

02-05-2013
Fot. British House Szkoła Języków Obcych w Działdowie wyłoniła zwycięzców II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego (fot. PD)

British House Szkoła Języków Obcych w Działdowie po raz drugi zorganizowała Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział 96 osób z 6 szkół.

 

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap odbywał się w szkołach zgłoszonych do konkursu. Polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 37 osób z najlepszymi wynikami a odbył się on w siedzibie British House i również miał formę testu.

 

Do finału zaproszono 10 osób. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację dotyczącą wybranego przez nich zagadnienia z zakresu kultury brytyjskiej lub amerykańskiej. Komisja miała okazję wysłuchać i porozmawiać na temat literatury brytyjskiej, parków narodowych czy historii kina. Uczestnicy przygotowali swoje prezentacje na bardzo wysokim poziomie.

 

Po raz drugi pierwsze miejsce zajęła uczennica z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Działdowie. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, których głównym fundatorem był organizator konkursu Piotr Dembiński, właściciel szkoły Językowej British House. Dodatkowe nagrody książkowe ufundowały wydawnictwa współpracujące ze szkołą: Macmillan, Polanglo, oraz Pearson Longman.

 

- uważam, że konkurs jest bardzo dobrą okazją do wykazania się nie tylko umiejętnościami z zakresu stosowania struktur leksykalno- gramatycznych, ale również wiedzą o krajach anglojęzycznych. Moja prezentacja obejmowała swoją tematyką dwa amerykańskie filmy, które wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego - powiedziała Ewelina Ziajka zwyciężczyni konkursu.

 

- wszystkim serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasz konkurs będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem – dodał Piotr Dembiński.

 

Zwycięzcy:

 

Miejsce I – Ewelina Ziajka uczennica klasy III a w LO Nr 2 w Działdowie, nauczyciel Monika Bourdon;

 

Miejsce II – Daria Kucharska, uczennica klasy II f w LO Nr 1 w Działdowie, nauczyciel Ewa Popowicz- Gilarowska;

 

Miejsce III – Kamila Modrzyńska, uczennica klasy III e w LO Nr 1 w Działdowie, nauczyciel Iwona Kwitniewska;

 

PD

 

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).