Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Uczniowie British House uczyli się na Malcie

01-09-2012
Fot. Pod koniec czerwca grupa młodzieży z Działdowa wyjechała na warsztaty języka angielskiego na Maltę. (Fot. BH)

Pod koniec czerwca grupa młodzieży z Działdowa wyjechała na warsztaty języka angielskiego na Maltę. Organizatorem wyjazdu była szkoła językowa British House, która co roku oferuje młodzieży naszego miasta tego typu warsztaty zagranicą. Przypomnijmy, że w poprzednich latach uczniowie szlifowali angielski w Londynie.

 

Dlaczego Malta?


„Niektóre osoby mogą być zdziwiona miejscem warsztatów, ale należy pamiętać, że angielski jest językiem urzędowym na wyspie, a maltańskie szkoły językowe uchodzą za jedne z najlepszych na świecie i często porównywane są z tymi w Wielkiej Brytanii” – wyjaśnia właściciel szkoły British House, Piotr Dembiński.

 

Jaki był plan warsztatów?


Program był bardzo bogaty. W godzinach przedpołudniowych, słuchacze uczęszczali na zajęcia do renomowanej szkoły językowej Link School of English w Swieqi, blisko miejsca zamieszkania. Uczniowie zostali przydzieleni do różnych grup w zależności od ich poziomu znajomości angielskiego a zajęcia prowadzili wykwalifikowani lektorzy, głównie native speakerzy. Oczywiście nauka w szkole nie była jedynym punktem programu wycieczki. Malta to piękna wyspa, która oprócz pięknych krajobrazów, lazurowego morza i malowniczych plaż, pełna jest zabytków i śladów jej poprzednich mieszkańców i najeźdźców począwszy od zakonu joannitów, poprzez wojska Napoleona aż do momentu, kiedy Malta stała się jedną z brytyjskich kolonii.

 

„W czasie warsztatów oprócz nauki angielskiego nie zabrakło również innych atrakcji. Braliśmy udział w licznych wycieczkach – do obecnej stolicy Malty, Valletty, jak również do innych historycznych miejsc – Mdiny czy Rabat. Niezapomnianą atrakcją był rejs łodziami motorowymi na pobliską wyspę Comino, słynącą z pięknych plaż i błękitnej laguny. Ostatni dień wycieczki spędziliśmy na słynnych plażach Mellieha Bay. Tak więc był to doskonały czas zarówno dla miłośników historii, jak i tych, którzy szukali słońca, plaży i morza. Jednym słowem dla większości były to niezapomniane wakacje” - podsumował wyjazd Piotr Dembiński.

 

A co w przyszłym roku szkolnym?


Szkoła British House na kolejne warsztaty językowe planuje wybrać jedno z miejsc w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie będzie to Szkocja z jej piękną stolicą Edynburgiem.

 

Info.: British House

Opr.: MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).