Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje UMiG Lidzbark

Dzień Papieski w Lidzbarku [film]

24-10-2016

„Chcemy z Tobą modlić się i nadziei święte drzwi razem przejść” – te słowa mogą stanowić swoiste motto lidzbarskich obchodów XVI Dnia Papieskiego, które odbyły się w kościele parafialnym pw. Świętego Wojciecha w Lidzbarku.

czytaj artykuł »

Trwa budowa długo oczekiwanego wodociągu [film]

12-10-2016

We wrześniu rozpoczęła się oczekiwana od dawna budowa sieci wodociągowej do miejscowości Nowy Zieluń oraz Glinki. Burmistrz zabezpieczył na nią środki już na początku kadencji i po wielomiesięcznych pracach nad dokumentacją przyszedł czas na realizację tej inwestycji.

czytaj artykuł »

W Jeleniu obchodzili Święto Żurawiny [film]

14-09-2016

W tym roku w Gminie Lidzbark świętowaliśmy już miedzy innymi święto ryby, kukurydzy, maliny i kartofla. Nad jeziorem w Jeleniu natomiast już po raz drugi odbyło się Święto Żurawiny.

czytaj artykuł »

Mieszkańcy wsi Koty obchodzili Święto Kartofla [film]

10-09-2016

Poszczególne miejscowości w Gminie Lidzbark mają swoje święta: na przykład święto kukurydzy, żurawiny, maliny a nawet ryby. W miejscowości Koty odbyło się natomiast Święto Kartofla. Dlaczego akurat takie tłumaczy sołtys Wiesław Kraszewski.

czytaj artykuł »

Dożynki parafialne po raz pierwszy w Jamielniku [film]

10-09-2016

Niedziela 4 września upłynęła mieszkańcom Gminy Lidzbark pod znakiem świętowania dożynek parafialnych we wsi Jamielnik, zorganizowanych przez sołtys Irenę Makrucką oraz radnego Zbigniewa Gutowskiego.

czytaj artykuł »

Rusza kolejna pomoc żywnościowa w Gm. Lidzbark

24-08-2016

Miasto i Gmina Lidzbark we współpracy z Bankiem Żywności po raz kolejny pomoże potrzebującym mieszkańcom. Wkrótce przygotowane zostaną nowe paczki żywnościowe.

czytaj artykuł »

„Przyjazny Urząd 2016” jest w naszym powiecie

18-08-2016

Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku jako jeden z dwóch w województwie i 26 w Polsce otrzymał wyróżnienie „Przyjazny Urząd 2016”.

czytaj artykuł »

Rodzinna niedziela, czyli ostatni z Dni Lidzbarka

10-08-2016

Kulminacją trzydniowych obchodów urodzin Lidzbarka była oczywiście po brzegi wypełniona koncertami sobota. Niedziela natomiast to kwintesencja rodzinnych spotkań, społecznej integracji i doskonałej zabawy dla osób w każdym wieku.

czytaj artykuł »

Aktywne włączenie – szansą na lepsze jutro

31-07-2016

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwala w sprawie uczestnictwa w projekcie „Aktywne włączenie – szansą na lepsze jutro”, który jako jedyny z województwa warmińsko – mazurskiego otrzymał dofinansowanie.

czytaj artykuł »

Dni Lidzbarka z Haliną Mlynkovą

31-07-2016

Trzydniowe obchody tegorocznych Dni Lidzbarka rozpoczęły się w piątkowe popołudnie. Na rozgrzewkę wystąpiły zespoły doskonale znane publiczności.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).