Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje UMiG Lidzbark

Wiosenne wydarzenia w Lidzbarku

29-03-2016

Wielkanoce święta przyniosły większości z nas moment wytchnienia, odpoczynku oraz odnowienia. Dlatego z nowymi siłami i zapałem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku rozpoczyna dalszy ciąg swojej wiosennej już misji realizowanej w obszarze popularyzacji i promocji kultury w regionie.

czytaj artykuł »

Miejsko – Gminny Konkurs Plastyczny w Lidzbarku

29-03-2016

14 marca w galerii „Nowa Przestrzeń” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się konkurs plastyczny dla szkół podstawowych, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku oraz lidzbarski ośrodek kultury.

czytaj artykuł »

Pierwszy Lidzbarski Jarmark Wielkanocny

28-03-2016

Pierwszy Lidzbarski Jarmark Wielkanocny, czyli wypełnione regionalnymi smakami, barwami i muzyką wydarzenie, które odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy lidzbarskim gimnazjum. Trwał kilka godzin i zgromadził ponad trzydziestu wystawców prezentujących: regionalne potrawy, sztukę ludową, ...

czytaj artykuł »

Koncert Andrzeja Rybińskiego w Lidzbarku

14-03-2016

W piątek 11 marca sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbył się koncert Andrzeja Rybińskiego.

czytaj artykuł »

Lidzbarskie ambulatorium poprawia jakość opieki

10-03-2016

Ambulatorium w Lidzbarku funkcjonuje od kilku tygodni z każdym dniem pomagając kolejnym pacjentom. Równocześnie trwają prace nad poprawą jakości opieki oraz stanu budynku przychodni przy ulicy Brzozowej. Dzięki temu przybywa pomieszczeń i personelu medycznego.

czytaj artykuł »

Lidzbark na Misterium Męki Pańskiej

10-03-2016

5 marca z Lidzbarka wyruszyła wycieczka zorganizowana przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury do Czerwińska na spektakl „Misterium Męki Pańskiej”. W programie spotkania było zwiedzanie Muzeum Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w salezjańskim klasztorze w Czerwińsku.

czytaj artykuł »

Z równaniem dróg muszą jeszcze poczekać

04-03-2016

W tym roku na wniosek mieszkańców i sołtysów równanie dróg w Gminie Lidzbark rozpoczęto wcześniej, niż w latach ubiegłych. Niespodziewane opady śniegu spowodowały jednak, że wiele dróg wygląda jak przed remontem.

czytaj artykuł »

Mieszkańcy potrzebują bezpłatnych porad prawnych

27-02-2016

Od początku roku przy ulicy Dworcowej 2 w Lidzbarku jako jeden z trzech w powiecie działdowskim działa Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Jego utworzenie to strzał w dziesiątkę, bo zainteresowanie bezpłatną pomocą prawną jest ogromne.

czytaj artykuł »

Lidzbark na targach turystycznych w Poznaniu

25-02-2016

Lidzbark Welski uczestniczył w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu, gdzie w jednym miejscu spotykają się i prezentują swoje oferty wystawcy z branży turystycznej z polski i zagranicy.

czytaj artykuł »

Nowe rondo w Lidzbarku jeszcze w tym roku

23-02-2016

W styczniu lidzbarscy radni podjęli uchwałę zezwalającą na podpisanie porozumienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, na mocy którego w Lidzbarku powstanie długo oczekiwana inwestycja drogowa.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).