Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Wszystko na temat wiaduktów w Działdowie

31-03-2012
Fot. Pod torami na ulicy Kochanowskiego da się już przejść. Za trzy miesiące będziemy tamtędy jeździć. (Fot. MO)

Ile kosztują? Jak długo będą budowane? Jak będą wyglądać? Jakie w związku z ich budową będą utrudnienia w ruchu drogowym?

 

We wtorek 20 marca odbyła się konferencja prasowa, na którą zaproszone zostały wszystkie liczące się w Powiecie Działdowskim media. Obecny na niej Jerzy Majder, Kierownik kontraktu do spraw nowych skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku od Mławy do Montowa wyjaśnił zebranym wszystkie kwestie dotyczące budowy wiaduktów.

 

 - Mamy podpisana umowę z firmą STRABAG, która wykonuje nam kontrakt 2D w ramach którego wykonane zostanie przejście dla pieszych po torami na ulicy Księżodworskiej, przejście dla pieszych pod torami wzdłuż ulicy Lidzbarskiej/Małłka oraz nowy wiadukt drogowy nad torami w ciągu ulicy Lidzbarskiej i Małłka. Wykonawca ma w sumie na realizację tych robót 30 miesięcy licząc od dnia 8 marca 2012 roku – powiedział Jerzy Majder, Kierownik kontraktu do spraw nowych skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku od Mławy do Montowa.

 

Obejrzyj również materiał na temat budowy mostu kolejowego - w tym miejscu.

 

Najbardziej interesującym gości obiektem był oczywiście wiadukt na ulicy Lidzbarskiej.

 

 - Przewidujemy, że roboty na wiadukcie zostaną zakończone do końca przyszłego roku. Wiadukt powinien zostać oddany do użytkowania do końca roku 2013. Tu musimy wziąć pod uwagę, że niektóre roboty będą wymagały zamknięć torów. Utrudnienia z tym związane będą się w tym czasie powtarzać, ale oczywiście w innym, nie w tak dużym stopniu jak to było do tej pory. Natomiast jak już zamkniemy przejazd, to zamkniemy go już do końca budowy - powiedział Jerzy Majder.

 

Kierownik wyjaśnił również kwestie przejść dla pieszych pod torami.

 

 - Rozpoczęcie przejścia dla pieszych na ulicy Księżodworskiej, zasadnicza część, czyli likwidacja posterunku, czyli strażnicy obsługującej przejazd będzie miało miejsce dopiero po oddaniu do eksploatacji wiaduktu na ulicy Lidzbarskiej. Nastąpi do w sierpniu 2014 roku. Tak wynika z harmonogramu i kolejności realizacji robót. Niezależnie od tego będzie realizowane przejście pod torami na ulicy Lidzbarskiej i Małłka – dodał Kierownik kontraktu do spraw nowych skrzyżowań dwupoziomowych.

 

Nowym wiaduktem pod torami na ulicy Kochanowskiego będziemy mogli przejechać już za niecałe trzy miesiące.

 

 - Zakładamy, że sam wiadukt, w zakresie umożliwiającym realizację dróg dojazdowych powinien zostać skończony do czerwca tego roku. W tej chwili jest wykonywana konstrukcja pod torem numer 2. Gdy zostanie zakończona rozpoczniemy prace pod torem numer 1 i praktycznie w połowie czerwca powinien być gotowy do użytkowania wiadukt kolejowy nad ulica Kochanowskiego – wyjaśnił Jerzy Majder.

 

Na odcinku od Mławy do Działdowa zostanie zbudowanych łącznie 15 skrzyżowań dwupoziomowych, wykluczających kolizje samochodów i pieszych z pociągami. Utrunień w ruchu nie da się więc uniknąć.

 

 - W tej chwili są dopracowywane organizacje ruchu, które na pewno wystąpią, tu nie ma się co oszukiwać. Trzeba się po prostu liczyć z utrudnieniami, za które przepraszam, ale niestety inaczej się nie da – powiedział Jerzy Majder.

 

Nie sposób było również pominąć kwestię protestujących osób, których to sprzeciwy spowodowały opóźnienia w budowie:

 

 - W pewnym okresie byliśmy pod dużą presją pewnej grupy protestujących osób przeciwko budowie. To się wiązało z pracami, które przez pewien czas trwały w nocy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że te roboty były uciążliwe, ale nie można ich było prowadzić w dzień, gdyż mogły trwać tylko przy całkowitym wyłączeniu torów z ruchu. Niestety z protestującymi nie udało się dojść do porozumienia i musieliśmy te nocne prace przerwać, co wiąże się z wydłużeniem czasu prac i opóźnieniami w harmonogramie – dodał Jerzy Majder.

 

Budowa bajpasu na dzień dzisiejszy również stoi pod znakiem zapytania.

 

 - W tej chwili w związku z tym, że budowa jest ze środków unijnych nie możemy w żaden sposób naruszyć już istniejącego projektu. Gdy jednak będzie już mogło to tego dojść, to trzeba będzie uruchomić odpowiednie procedury – zakończył Jerzy Majder, Kierownik kontraktu do spraw nowych skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku od Mławy do Montowa.

 

Koszt realizacji wszystkich tych robót wraz z infrastrukturą towarzyszącą to około 30 milionów złotych. Zakończenie planowane jest na 2014 rok.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).