Dziś jest Piątek, 20 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Agnieszka, Czesław, Marian
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje Gminy Działdowo

Czy powstaną kolejne wiejskie świetlice?

24-06-2015

Osiem budynków, w tym sześć świetlic wiejskich w Gminie Działdowo przejdzie termomodernizację. Radni i sołtysi idąc za ciosem dopytywali, czy jest szansa, by oprócz remontów powstawały nowe obiektu tego typu.

czytaj artykuł »

Gminne psy są już w schronisku w Tatarach

24-06-2015

Nowoczesne schronisko w Tatarach już funkcjonuje i może przyjąć 250 psów. Gmina Działdowo właśnie umieściła w nim 18 bezdomnych czworonogów.

czytaj artykuł »

Gmina Działdowo rozwiązała porozumienie z miastem

22-06-2015

Gmina Działdowo od kilku lat związana była z miastem porozumieniem dotyczącym możliwości korzystania dzieci z terenu gminy z działdowskich przedszkoli. Na ostatniej sesji radni podjęli decyzję o rozwiązaniu tego porozumienia.

czytaj artykuł »

Czy można skrócić czas dojazdu dzieci do szkół?

22-06-2015

Uczniowie dojeżdżający do szkół autobusami na zajęcia muszą czekać nawet godzinę. Czy jest szansa by to się zmieniło?

czytaj artykuł »

Gminy złożyły się na samochód dla policji

19-06-2015

Na majowych sesjach w gminach powiatu działdowskiego radni podejmowali uchwałę dotyczącą wsparcia finansowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

czytaj artykuł »

Gmina Działdowo stworzy klasy sportowe w szkołach

18-06-2015

Chęć uatrakcyjniania zajęć lekcyjnych, ale i próba powstrzymania odpływu uczniów do miasta spowodowała powstawanie nowych klas, na przykład o profilu sportowych. Jedną z nich planuje się otworzyć w szkole w Burkacie.

czytaj artykuł »

Kanalizacja w Burkacie i Filicach już niebawem

09-06-2015

Budowa kanalizacji w kolejnych miejscowościach w Gminie Działdowo ma szansę zostać rozpoczęta już w przyszłym roku. Tym razem kolej na Burkat i Filice.

czytaj artykuł »

Zawody wędkarskie w Gminie Działdowo

07-06-2015

W minioną niedzielę nad jeziorem w Grzybinach odbyły się wędkarskie zawody spławikowe o Puchar Wójta Gminy Działdowo zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

czytaj artykuł »

Równiarka wyrówna drogi i… odbierze pole

05-06-2015

Równiarka zakończyła już prace na terenie Gminy Działdowo, wciąż jeszcze zgłaszane są jednak kolejne gruntowe drogi do wyrównania.

czytaj artykuł »

Wójt Gminy Działdowo otrzymał absolutorium

03-06-2015

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Działdowo (3 czerwca) radni niemal jednogłośnie zagłosowali za absolutorium dla wójta Pawła Cieślińskiego. Niemal, gdyż od głosu wstrzymał się jeden z radnych.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).