Dziś jest Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą : Długosław, Efrem, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

Przestraszone konie zablokowały drogę

06-06-2018

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego na drogę wybiegły konie utrudniając ruch pojazdów. Zdarzenie miało miejsce w gminie Lidzbark na drodze powiatowej między miejscowościami Lidzbark i Nowe Miasto Lubawskie.

czytaj artykuł »

Nawet 15 lat za kratami za bójkę na stacji paliw

06-06-2018

Sąd Rejonowy w Działdowie tymczasowo aresztował mieszkańca gminy Rybno. Dwa dni wcześniej mężczyzna uderzył mieszkańca gminy Działdowo, który upadł, po czym stracił przytomność. Sprawcy przestępstwa grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

czytaj artykuł »

Wsiedli za kierownicę po alkoholu

05-06-2018

”Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” stanowi hasło jednej z akcji policyjnych skierowanych do kierujących pojazdami. Mimo wielu apeli i działań policyjnych nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend policjanci z Działdowa zatrzymali dwóch mężczyzn, ...

czytaj artykuł »

Jeździł bez prawka, odpowie przed sądem

02-06-2018

Mieszkaniec Działdowa jeździł nocą osobowym oplem po ulicach Działdowa. Zatrzymany przez patrol prewencji do kontroli drogowej, okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy ich nie posiadał. Za swoje

czytaj artykuł »

Jechał 116 na godzinę tam, gdzie powinien 50

02-06-2018

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa pełniąc służbę na terenie gminy Płośnica zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW.

czytaj artykuł »

Oplem Astrą potrąciła rowerzystkę

02-06-2018

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. W Lidzbarku na jednej z ulic 14-letni mieszkaniec gminy Lidzbark kierując rowerem wjechał na przejście dla pieszych wprost pod prawidłowo jadący samochód osobowy marki Opel Astra.

czytaj artykuł »

Pijany matizem uderzył w dwie ciężarówki

29-05-2018

Wczoraj droga wojewódzka nr 538 w gminie Rybno była zablokowana. Przyczyną braku przejazdu było zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów, dwóch ciężarowych marki DAF i osobowego daewoo. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol drogówki wstępnie ustalił, że sprawcą był kierujący pojazdem ...

czytaj artykuł »

Skradzione narzędzia chciał sprzedać w lombardzie

29-05-2018

Policjanci prewencji z Działdowa pełnili służbę na terenie miasta. W samo południe zauważyli, jak do jednego z lombardów wchodzi młody mężczyzna z dużą ilością elektronarzędzi. Podejrzewając, że sprzęt może pochodzić z kradzieży, postanowili wejść za mężczyzną do lokalu.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).