Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Znamy wyniki wyborów w powiecie działdowskim

12-05-2015

W powiecie działdowskim zwyciężył urzędujący Prezydent Bronisław Komorowski tuż przed Andrzejem Dudą. Frekwencja wyniosła 40,25 %.

czytaj artykuł »

Czy znajdzie się bat na motocyklistów - piratów?

11-05-2015

Wiosna sprawiła, że na naszych zmęczonych zimową aurą twarzach znów pojawiły się uśmiechy. Jest jednak jedna bolączka związana z nadejściem wiosny: motocykliści, których słuchanie do przyjemności nie należy. Zwrócił na to uwagę radny Zbigniew Kociela.

czytaj artykuł »

Co dalej z Lidzbarską 9? Będą wyprowadzki?

09-05-2015

Mieszkańcy budynku przy ulicy Lidzbarskiej 9 znaleźli się w trudnej sytuacji. Nowy właściciel podniósł im czynsz o 130%.

czytaj artykuł »

Ile psów przyjmie schronisko od każdej z gmin?

05-05-2015

W związku z oddaniem do użytku nowego schroniska dla psów w miejscowości Tatary każda z gmin należących do Ekologicznego Związku Gmin Działdowszczyzna musi podjąć odpowiednie uchwały dotyczące zmian w przepisach o ochronie zwierząt.

czytaj artykuł »

Tak spędziliśmy majówkę w Lidzbarku

05-05-2015

Plener malarski i przegląd zespołów weselnych to tylko niektóre z atrakcji w jakich wzięli udział mieszkańcy Lidzbarka podczas weekendu majowego.

czytaj artykuł »

‘Młodzi głosują’ w Gimnazjum nr 2 w Działdowie

05-05-2015

Działdowska „Dwójka” bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem „Młodzi głosują”.

czytaj artykuł »

Finaliści Master Chef i Hell’s Kitchen w Malinowie

05-05-2015

W minioną środę, czworo młodych i już znanych kucharzy: Karina Zuchora finalistka popularnego programu kulinarnego Master Chef, Arkadiusz Klimkiewicz półfinalista pierwszej edycji programu Hell's Kitchen, Piotr Ostrowski absolwent Zespołu Szkół w Malinowie i pasjonat kulinarny, Sous Chef w

czytaj artykuł »

Na zawsze opuścili szkolne mury

05-05-2015

W piątek, 24 kwietnia, w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, w pięknym stylu pożegnano uczniów klas maturalnych. W tym roku klasy hotelarskie i gastronomiczne opuścił rocznik 1995.

czytaj artykuł »

Zakładanie ogrodów - druga część porad

04-05-2015

Przygotowanie gleby, zakup krzewów, dobór odpowiednich gatunków i odmian. Jeżeli opracowaliśmy już plan zagospodarowania przystępujemy do działania.

czytaj artykuł »

SP w Turzy Wielkiej ma swój sztandar

04-05-2015

W piętek 24 kwietnia 2015 roku Szkoła Podstawowa w Turzy Wielkiej otrzymała sztandar w dziesiątą rocznicę nadania szkole im. ks. St. W. Frelichowskiego. Sztandar został ufundowany dzięki inicjatywie członków Rady Sołeckiej Wsi Turza Wielka.

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).