Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Działdowo 'otrzyma' 3 pary Pendolino

18-09-2015

PKP Intercity zmienia zdanie na temat postojów pociągów IC Premium w Działdowie. Przewoźnik planuje udostępnić nam 3 pary ekspresów.

czytaj artykuł »

15 lat współpracy Lidzbark-Oebisfelde

18-09-2015

W dniach 9-13 września gościliśmy w Lidzbarku delegację niemiecką z miasta partnerskiego Oebisfelde. Z tej okazji w czwartek, 10 września w Urzędzie Miasta i Gminy Lidzbark odbyło się uroczyste podpisanie przedłużenia porozumienia miast partnerskich oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej ...

czytaj artykuł »

Pierwszy weekend artAKCJI za nami

18-09-2015

Miniony weekend, 12-13 września 2015 r., upłynął pod znakiem wydarzeń kulturalnych artAKCJI 2015. Za nami przeżycia związane z maratonem filmowym, koncertem muzyki organowej oraz wieczorem teatralnym.

czytaj artykuł »

IV edycja Konkurs 'PASJA PRACY'

17-09-2015

14 września rozpoczął się konkurs: „Pasja pracy” zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu działdowskiego, który potrwa do 30 października 2015 roku.

czytaj artykuł »

Czy dzieci powinny pracować w gospodarstwie?

17-09-2015

Ponoć poznanie smaku pracy jest wychowawcze i dobrze przygotowuje młodych do wejścia w dorosłość. Ale czy na pewno jest zawsze bezpiecznie?

czytaj artykuł »

Nowy problem z dowozem dzieci do szkół

17-09-2015

Na ostatniej sesji Rady Gminy Działdowo zgłoszono problem z dowozem dzieci do szkół. Dotyczył on tras na przebudowywanej drodze 544 Działdowo – Iłowo – Osada.

czytaj artykuł »

W 'zabezpieczonym' budynku dużo się dzieje

16-09-2015

W niedokończonym i rzekomo dobrze zabezpieczonym budynku po noclegowni PKP urzęduje młodzież. Radny Kaszubski wciąż pyta, a policja interweniuje.

czytaj artykuł »

Wręczono medale za długoletnie pożycie

15-09-2015

"Przysięgam ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską..." - takie słowa wypowiadały sobie pary małżeńskie 50 lat temu.

czytaj artykuł »

Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym!

14-09-2015

Tegoroczna edycja Kampanii „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM” ma na celu uświadomienie kierowcom i pieszym, że są współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Serduszka przypominające o tym otrzymywali poruszający się po drogach powiatu działdowskiego.

czytaj artykuł »

Akcja „Prędkość” i żadnych zdarzeń na drogach

14-09-2015

Policjanci kontrolowali m.in., czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami,

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).