Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Odblaskowy znaczek mam...

01-10-2015

W ramach działań „Bezpieczna i przyjazna droga do szkoły przez cały rok” policjanci prowadzą akcję „Odblaskowy Pierwszak”, skierowaną do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu działdowskiego. Policjanci odwiedzili m.in. Szkołę Podstawową nr 3 w Działdowie oraz ...

czytaj artykuł »

Wybory do samorządu w Gimnazjum nr 2

01-10-2015

30 września w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS, w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym przeprowadzenie demokratycznych wyborów to również pierwszy krok do uzyskania ...

czytaj artykuł »

'B' jak bezpieczeństwo, 'P' jak pestycydy!

01-10-2015

Rzadko się o tym mówi, ale to właśnie pestycydy najczęściej powodują zgony ze wszystkich substancji szkodliwych odpowiedzialnych za ostre zatrucia.

czytaj artykuł »

Wkrótce będziemy mieć nowego naczelnika

30-09-2015

W związku z tym, że obecny naczelnik oświaty Powiatu Działdowskiego odchodzi na emeryturę ogłoszono konkurs na to stanowisko.

czytaj artykuł »

Skąd opóźnienia przy budowie skateparku?

28-09-2015

Wykonawca wstrzymał na pewien czas prace nad budową nowego skateparku w parku Jana Pawła II. Czy termin oddania obiektu zostanie dotrzymany?

czytaj artykuł »

Mieszkańcy Lidzbarskiej 9 szukają dachu nad głową

28-09-2015

Połowa rodzin mieszkających przy ulicy Lidzbarskiej 9 już się wyprowadziła. Z ulokowaniem pozostałych miasto będzie miało spory kłopot.

czytaj artykuł »

Są zarzuty dla byłej dyrektor domu dziecka

27-09-2015

Zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad podopiecznymi usłyszała była dyrektor domu dziecka w Lidzbarku. Małgorzacie K. grozi 5 lat więzienia.

czytaj artykuł »

‘Ślady II wojny światowej w naszym mieście’

26-09-2015

Każdego roku we wrześniu wspominamy wydarzenia związane z II wojną światową. W bibliotece Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie zaproponowano uczniom grę edukacyjną dotyczącą tak ważnego dla nas wszystkich tematu.

czytaj artykuł »

Gimnazjum nr 2 na wymianie polsko - niemieckiej

26-09-2015

W dniach 6-12 września grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w ramach szkolnej wymiany polsko - niemieckiej. Spotkanie odbywało się pod patronatem Fundacji „Rodowo” w Międzynarodowym Centrum ...

czytaj artykuł »

Kosze na śmieci jednak z funduszu sołeckiego

25-09-2015

O zamontowaniu koszy na przystankach autobusowych w Gminie Działdowo zadecydowano już w ubiegłym roku. Na ostatniej sesji zdecydowano, że ich zakup sfinansują rady sołeckie a gmina zajmie się wywozem śmieci.

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).