Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Sławomir Rybicki

31-08-2011
Fot. Sławomir Rybicki. (Fot. RW)

Z posłem na sejm Sławomirem Rybickim, rozmawialiśmy o jego zamiłowaniu do polityki, o stosunku do katastrofy Smoleńskiej i do projektu postawienia jej ofiarom pomnika w Warszawie oraz o jego przyjaźni z Lechem Wałęsą.

 

Poseł na sejm oraz I Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Rybicki wyjaśnia, skąd wzięło się jego zamiłowanie do polityki. O tym, że już jako 15 latek miał do czynieni z działalnością opozycji komunistycznej oraz o zaangażowaniu politycznym całej jego rodziny.

 

Rybicki opowiada, jak z bratem Arkiem układali słynnych 21 postulatów strajkowych podczas „Sierpnia 80.”, jak znalazły się one wśród zabytków klasy światowej na liście UNESCO.

 

Poseł wspomina Lecha Wałęsę – swojego byłego pracodawcę – wymagającego od swoich pracowników dużego wysiłku, a jednocześnie dającego im sporą swobodę i zaufanie. Rybicki jako pierwszy przekazał Wałęsie informacje o otrzymaniu nagrody Nobla.

 

Poseł Sławomir Rybicki z łzą w oku wyjaśnia również swoje prywatne, niezależne od podziałów politycznych zdanie na temat katastrofy Smoleńskiej. Ma do tego prawo, gdyż zginął w niej jego brat.

 

I wreszcie poseł wyraża swoje obawy, co do zbliżającej się kampanii wyborczej.

 

MO

 

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).