Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

I Gminny Konkurs Czytelniczy w Płośnicy

12-03-2018
Fot. I Gminny Konkurs Czytelniczy w Płośnicy. (Fot. ZR)

7 marca br. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie panował baśniowy nastrój. W tym dniu odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy ,,I Ty możesz zostać baśniomistrzem”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg Zarembiny w Płośnicy, Szkoły Podstawowej w Gródkach, Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Beata Maciejewska – wychowawca klasy I oraz p. Jadwiga Kosarzycka – wychowawca klasy III.

 

Test rozwiązywało 19 uczestników. Dzieci wykazały się znajomością treści baśni Hansa Christiana Andersena, umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem oraz wyrażania myśli w formie wypowiedzi pisemnych.

 

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pamiątkowymi kubkami, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, puzzle oraz długopisy, które  młodym uczestnikom wręczyli  wójt gminy Płośnica, Krzysztof Groblewski i dyrektor szkoły Zenona Rosłon. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze.

 

Po zmaganiach testowych wszystkie dzieci wysłuchały i obejrzały bajki przygotowane przez Beatę Kmiecik, pracownika Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy filia w Niechłoninie.

 

I Gminny Konkurs Czytelniczy „I Ty możesz zostać baśniomostrzem” zachęcił dzieci do sięgania po znane baśnie oraz był bardzo dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości i integracji między szkołami. Mamy nadzieję, że konkurs czytelniczy dla najmłodszych uczniów zostanie na stałe wpisany w tradycje naszej szkoły.

 

Zenona Rosłon

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).