Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Festiwal Nauki dla uczniów klas trzecich

12-03-2018
Fot. Festiwal Nauki dla uczniów klas trzecich. (Fot. Krzysztof Duda)

W Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w dniach od 5 do 9 marca w Działdowie odbył się Festiwal Nauki dla uczniów klas trzecich. Druga edycja tej inicjatywy ma pomóc uczniom przechodzącym z klasy III do IV zapoznać się z nowymi przedmiotami, metodami nauczania, formami zajęć oraz nauczycielami.

 

Uczniowie z siedmiu klas trzecich uczestniczyli w zajęciach, które wybrano z bogatej oferty edukacyjnej szkoły. Odbywały się lekcje przyrody pt. "Cztery żywioły", podczas których dzieci przeprowadzały proste doświadczenia i poznawały skarby Ziemi. Na matematyce z kolei przedstawiano ciekawe gry, zabawy, krzyżówki oraz zagadki logiczne z przekładaniem zapałek. Podczas zajęć językowych przekazano uczniom szereg ciekawostek na temat państw, których języki narodowe są wykładane w Zespole Szkół nr 2. Trzecioklasiści nauczyli się zwrotów na powitanie i pożegnanie w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim. Zajęcia z informatyki przebiegały pod hasłem "Czarujemy świat z Baltiem" i polegały na zdobyciu elementarnych umiejętności przygotowujących do nauki programowania. Niemniej interesujące okazały się lekcje z historii pod tytułem "Nasza Niepodległa", które dotyczyły dziejów i symboli narodowych naszego kraju.

 

II etap kształcenia to nie tylko przedmioty obowiązkowe. W związku z tym trzecioklasistów zapoznano również z możliwościami rozwoju zainteresowań artystycznych, które są realizowane na zajęciach pozalekcyjnych. Na początku zajęć sportowo-tanecznych dziewczęta z zespołu Saltamontes zaprezentowały układ taneczny ze wstążkami. Następnie wykonano układ choreograficzny do piosenki "Czekolada". Na koniec odbyła się nauka podstawowych kroków salsy i cza-czy.

 

Uczniowie klas III aktywnie uczestniczyli też w treningu szkolnej reprezentacji koszykówki. Z kolei na zajęciach pod nazwą "Potęga teatru" uczestnicy festiwalu nauki obejrzeli przedstawienie pt. "Zaczarowany świat bajek". Podczas warsztatów teatralnych uczniowie układali puzzle z postaciami bajkowymi, rozwiązywali zagadki i dopasowywali tytuły znanych baśni do usłyszanych fragmentów. Nie obyło się też bez zadań praktycznych-były ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia z zakresu dykcji i ruchu scenicznego.

 

Dyrekcja szkoły i organizatorzy II Festiwalu Nauki w SP 4 mają nadzieję, że taka forma prezentacji oferty edukacyjnej bezstresowo wprowadzi trzecioklasistów na następny szczebel edukacji.

 

Autor: Ewa Elbruda

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).