Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Piątka - przedszkole z tradycjami

12-03-2018
Fot. Piątka - przedszkole z tradycjami. (Fot. UM Działdowo)

Przedszkole nr 5 w Działdowie uczestniczy w edukacyjnym konkursie pt. "Przedszkole z tradycjami", zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu jest m. in. zapoznawanie dzieci z regionem, w którym się wychowują, dbanie o ich utożsamianie się z małą i dużą ojczyzną oraz eksponowanie znaczenia wartości rodzinnych. Po pozytywnej ocenie sposobu przeprowadzenia konkursu w placówce, jury nada mu certyfikat "Przedszkola z tradycjami".

 

W ramach projektu przedszkole udekorowano pracami związanymi z regionem. Dzieci zabierano też na piesze wycieczki, mające na celu poznanie najbliższej okolicy. Przedszkolaki zwiedziły m.in. Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, pomniki pamięci, okoliczne parki, stworzyły także Wielką Księgę Regionu.

 

W minioną środę - 7 marca w ramach konkursu zorganizowano również warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi. Spotkanie poprzedzone było krótką prelekcją na temat historii Działdowa. Prezentację o mieście przedstawił zaproszony na spotkanie historyk-pan Marian Odachowski. Podczas warsztatów rodzice z dziećmi wykonali makietę miasta tj. rynek z Ratuszem Miejskim i kamienicami.

 

Info.: UM Działdowo

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).