Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dzień Kobiet - kameralnie w Gminie Rybno [FILM]

09-03-2018
Fot. Samorząd Gmin Rybno uczcił Dzień Kobiet kameralną uroczystością (fot. MO).

8 marca – obchodzony od 1910 roku Międzynarodowy Dzień Kobiet był okazją do kameralnego spotkania pań z Gminy Rybno. Tak ważna dla wszystkich uroczystość odbywa się co roku i wszystkie panie czekają na nią z niecierpliwością.

 

- Jak co roku, już od kilku lat organizujemy Dzień Kobiet. Kobiety się chętnie spotykają, integrują, zresztą tak jak widać: mamy 120 członków w naszym stowarzyszeniu i większość to oczywiście panie – mówi Danuta Zdunek, Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Rybno.

 

Przeżywany wspólnie Dzień Kobiet na stałe wpisał się w kalendarz gminnych imprez:

 

- Dla nas to wielka tradycja. Od dawna świętujemy Dzień Kobiet, kiedyś w zakładach pracy, teraz już jako emerycie. Bardzo lubimy się spotykać gdzieś w ustronnych miejscach, albo w takiej restauracji, jak ta obecnie. Lubimy sobie powspominać, porozmawiać i to bardzo miłe są takie spotkania – dodaje Barbara Pikora, Wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Rybno,

 

O tym, że warto obchodzić takie święta jest przekonany wójt Tomasz Węgrzynowski:

 

- Jak najbardziej warto. Dzięki temu wyciągamy ludzi z domów, nie siedzą, nie martwią się i nie stresują. Dzięki temu odprężenie, nawzajem porozmawiają. Coś wymyślą, bo tu często powstają fajne pomysły co zrobić, jak zagospodarować następne dni swojego życia. Nic lepszego nie może się tu dziać. A za pośrednictwem Telewizji Moje Działdowo chciałbym pozdrowić wszystkie panie Gminy Rybno i nie tylko, życzyć im wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet – mówi Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

 

Spotkanie było okazją do wręczenia kwiatów i złożenia życzeń. Zapytaliśmy, czego panie życzą sobie najbardziej:

 

- No przede wszystkim zdrowia w tej chwili, bo pieniążki każdy jakieś tam ma. Więc zdrowia, szacunku, zrozumienia - mówi Danuta Zdunek.

 

- A ja przy kamerze poproszę wójta, żeby nam zorganizował jakieś lokum dla nas, żebyśmy mogły się spotykać częściej, ponarzekać, pośmiać się i efektywniej działać - dodaje Barbara Pikora.

 

- Znam te oczekiwania pań i moim obowiązkiem jest do tego doprowadzić, i doprowadzę to tego, ze panie będą miały fajny obiekt, z którego będą zadowolone i którego będą się czuły gospodarzami. Stowarzyszenie dzięki tym paniom się uaktywniło i robi ogrom działań i do tej działalności już siedziba konkretna jest potrzebna. Dojrzeli do tego, żeby dać im siedzibę i do tego doprowadzę – zapewnia wójt.

 

W imieniu pań trzymamy wójta za słowo a w imieniu wójta życzymy wszystkim paniom spełniania marzeń.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).