Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Program dla osób niepełnosprawnych [FILM]

09-03-2018
Fot. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie realizuje pilotażowy program „Aktywny Samorząd” (fot. MO).

Powiat Działdowski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie realizuje pilotażowy program „Aktywny Samorząd” adresowany do osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Powiatu Działdowskiego.

 

Program składa się z dwóch modułów:

 

- W ramach programu realizowany jest Moduł I, polegający na likwidacji barier społecznych i zawodowych osób niepełnosprawnych. W ramach tego programu osoby niepełnosprawne spełniające warunki wytyczone przez PFRON mogą ubiegać się o dofinansowanie do prawa jazdy kategorii B, do utrzymania sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, mogą ubiegać się o dofinansowanie do protezy, mogą ubiegać się o dofinansowanie do sprzętu elektronicznego i oprogramowania – tłumaczy Beata Szałkowska, dział rehabilitacji społecznej w PCPR.

 

Wnioski w ramach modułu I przyjmowane są od 7 maja do 30 sierpnia 2018 roku w siedzibie PCPR w Działdowie. W ramach programu realizowany jest również moduł II:

 

- PCPR w Działdowie w ramach programu pilotażowego programu Aktywny Samorząd udziela wsparcia dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, którzy pobierają naukę w szkole policealnej, kolegium, studiach wyższych jednolitych, studiach I i II stopnia oraz doktoranckich. Wsparcie z PFRON to dodatek do czesnego jak i kosztów kształcenia. Każda ucząca się osoba z powiatu działdowskiego może ubiegać się o takie dofinansowanie. Mamy dwie tury składania takich wniosków, pierwszą jest semestr letni i wnioski przyjmowane są od 1 do 30 marca i semestr zimowy od 1 września do 10 października. Każda osoba ucząca się na poziomie wyższym może ubiegać się o takie dofinansowanie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie – dodaje Katarzyna Napiwocka, Starszy specjalista do spraw rehabilitacji zawodowej.

 

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Lidzbarskiej 31 w Działdowie.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).