Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Duże dofinansowanie dla seniorów z Gm. Rybno [FILM]

21-02-2018
Fot. Gmina Rybno uzyskała dofinansowanie na utworzenie Klubu Senior+ w miejscowości Szczupliny i Dziennego Domu Senior+ w miejscowości Jeglia (fot. Archiwum MD).

Gmina Rybno pozyskała kolejne dofinansowania, tym razem na utworzenie Klubu Senior+ w miejscowości Szczupliny oraz Dziennego Domu Senior+ w miejscowości Jeglia.

 

- Dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej na utworzenie kolejnego Klubu Senior+ w miejscowości Szczupliny i Dziennego Domu Senior+ w miejscowości Jeglia. To jest prawie pół miliona złotych pomocy z ministerstwa. To są programy nastawione na pomoc dla osób starszych 65+, rząd uruchomił te programy i my w nie wchodzimy. Wydłużyło się życie, wydłużyła się starość i w dobie rozluźnienia więzi rodzinnych bez instrumentów w postaci Klubów Senior+ czy Dziennych domów Pobytu ten okres może być bardzo trudny. W tych domach oprócz animacji życia i żywienia czy organizacji dnia to właśnie szereg zajęć związanych z fizykoterapeutą czy lekarskich. Cieszę się, że taki program został uruchomiony – mówi wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

 

W ramach obydwu inwestycji wykonane zostaną roboty budowlane i remontowe w istniejących budynkach. Zakupione zostanie też niezbędne wyposażenie. Prace mają być zakończone do 31 grudnia 2018 roku.

 

- Program Senior+ jak i Dom Dziennego Pobytu Senior+ - wnioski pisał pan Artur Żyłka razem z panią sekretarz. Cieszę się, że mamy tak dobrych pracowników, którzy potrafią te wnioski w sposób właściwy pisać, trafnie argumentować, że są wysoko punktowane i nasza społeczność otrzyma ogromne dofinansowanie na zrealizowanie tych obiektów, by osobom starszym żyło się lepiej – dodaje wójt.

 

W województwie warmińsko-mazurskim powstanie 9 takich klubów, z czego dwa na terenie Gminy Rybno.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).