Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Przybędzie 100 miejsc dla przedszkolaków [FILM]

18-02-2018
Fot. Ruszyła rozbudowa Przedszkola nr 4 w Działdowie (fot. MO).

Wkrótce problemy z dostaniem się dziecka do przedszkola mogą się skończyć: ruszyła rozbudowa kolejnego przedszkola w Działdowie.

 

Tym razem powstanie 100 nowych miejsc w placówce przy ul. Mrongowiusza. Koszt inwestycji wynosi 2,6 mln zł.

 

- Chciałem się podzielić dobrą informacją. W 2017 roku odbiliśmy się i mamy przyrost na bardzo wysokim poziomie ponieważ w porównaniu do ubiegłego roku urodziło się nam dużo więcej dzieci. Ja przypomnę, że w roku 2016 mieliśmy 187 urodzeń, a w 2017 już 220. Mówię o tym, bo jesteśmy na placu budowy kolejnego przedszkola i jest to dobra wiadomość nie tylko dla rodziców i dzieci, ale również dla dziadków często angażowanych przez młode małżeństwa do opieki nad małymi dziećmi. Mam nadzieję, że od września tego roku 100 nowych miejsc zostanie utworzonych właśnie tu w przedszkolu miejskim numer 4 przy ulicy Mrongowiusza i dzięki temu nie będzie problemu z dostaniem się do placówek przedszkolnych w naszym mieście. Jest to priorytet, bo wiedzą państwo, jakie były problemy w ubiegłym roku z dostaniem się do przedszkola i podjęliśmy taka decyzję, żeby uniknąć takich sytuacji w obecnym roku kalendarzowym – tłumaczy burmistrz Grzegorz Mrowiński.

 

Inwestycja obejmuje budowę dodatkowego skrzydła, które pomieści 4 nowe sale zajęć, 2 gabinety do zajęć indywidualnych z logopedą lub psychologiem, pokój nauczycielski, szatnie, łącznik, pomieszczenia gospodarcze i piwniczne. Zgodnie z harmonogramem inwestycja powinna być oddana do września 2018 roku.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).