Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gmina Płośnica weryfikuje sprawność OSP [FILM]

15-02-2018
Fot. Władze Gminy Płośnica sprawdzają i podnoszą sprawność bojową Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy (fot. MO).

Początek roku to czas spotkań wójta Gminy Płośnica z członkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz czas przeglądów poszczególnych jednostek.

 

- Na terenie Gminy Płośnica mamy osiem jednostek, dwie z nich są w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego: w Płośnicy i Wielkim Łęcku. W 2017 roku mieliśmy na straż przeznaczone 315 tysięcy złotych, Straż wykorzystała 251 tysięcy. Zostały zakupione różnego rodzaju sprzęty do poszczególnych jednostek. Modernizowaliśmy też plac przy OSP w Płośnicy i kosztowało nas to 67 tysięcy. Pozostałe środki przeznaczone na straż to ekwiwalent na paliwo do samochodów, energię i wodę – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Gmina inwestuje w OSP nie tylko dokupując sprzęt i odnawiając remizy:

 

- Prowadziliśmy również szkolenia zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną. Bardzo ważne jest szkolenie nie tylko podstawowe, ale i szkolenie naczelników, kierowców. W sumie przeznaczamy na to bardzo dużo pieniędzy, ale wiemy, że od wyszkolenia zależy sprawność i szybkość działania naszych strażaków. Nasza straż poza tym, że gasi pożary wyjeżdża do innych zdarzeń, drogowych czy związanych z warunkami pogodowymi, które w 2017 roku nas nie oszczędzały. Strażacy muszą być przygotowani na wszystko, ich zakres działań się znacznie rozszerzył więc staramy się zabezpieczyć większą ilość środków, żeby nasza straż była sprawna – dodaje wójt.

 

Dodatkowe środki na sprzęt, modernizację remiz czy szkolenia strażaków z pewnością zaowocują wzrostem poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).