Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Pierwszy żłobek otwarto w Lidzbarku [FILM]

08-02-2018
Fot. Pierwszy żłobek w powiecie otwarty w Lidzbarku. (Fot. UMiG)

Było radośnie i kolorowo. Była orkiestra, balony, tort i prezenty. A wszystko z okazji otwarcia pierwszego w powiecie żłobka.

 

Oficjalnego przecięcia wstęgi wraz z przedstawicielami samorządów powiatowego i wojewódzkiego dokonał Burmistrz Maciej Sitarek.

 

- To wyjątkowy dzień nie tylko dla samorządu naszego Miasta i Gminy Lidzbark, ale przede wszystkim dla naszych mieszkańców. Symbolicznie otworzyliśmy pierwszy w Powiecie Działdowskim żłobek. Czekały na niego około 20 młodych rodzi, a w szczególności pań, które mogą wrócić na rynek pracy. To piękna inwestycja, budynek przed laty pełnił role przedszkola, szkoły podstawowej. Dzięki dofinansowaniu udało nam się kompleksowo wyremontować ten budynek, wprowadzić ogrzewanie podłogowe, nowoczesną kuchnię, plac zabaw z miękką nawierzchnią. Kompleksowy remont opiewał na kwotę 600 tysięcy złotych. Dodatkowo to kilka miejsc pracy a przede wszystkim 20 miejsca dla najmłodszych podopiecznych tej najnowocześniejszej placówki oświatowej w naszej gminie – mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

Dyrektor żłobka Anna Nowakowska nie kryła wzruszenia. Po podziękowaniach za trud włożony w modernizację nowego obiektu przedstawiła prezentację z przebiegu realizacji inwestycji oraz kadrę, z którą będzie współpracować.

 

- Jest to pierwszy taki budynek w historii Lidzbarka. Żłobek to miejsce szczególne, bo tam spod troskliwych ramion rodziców przychodzą dzieci i rodzice zostawiają swoje największe skarby pod nasza opieką. Nad bezpieczeństwem dzieci będzie czuwać wykwalifikowana kadra nauczycielek. Wszystkie panie mają doświadczenie w pracy z dziećmi i niezbędne kwalifikacje. Pracowały już w żłobkach i przedszkolach i to z pewnością ułatwi nam te pierwsze dni otwarcia żłobka. Idea budowy żłobka powstała w odpowiedzi na potrzeby rodziców Miasta i Gminy Lidzbark i dzisiejszy dzień jest takim wyczekiwanym momentem, od którego rodzice mogą już bezpiecznie pozostawić swoje dzieci – dodaje dyrektor żłobka Anna Nowakowska.

 

Dyrektor podkreśla, że poczyni wszelkie starania, aby lidzbarski żłobek wypełnić uśmiechem i radością oraz stworzyć w nim miejsce, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpiecznie. Burmistrz dodaje, że powstanie placówki to efekt starań wielu osób:

 

- Projekt powstał w ostatnich kwartałach minionego roku. Czas był bardzo napięty, głównym wykonawcą była firma Kamix z Działdowa. Był on możliwy dzięki zgodzie Rady Miejskiej w Lidzbarku, dzięki temu, że radni przychylnie spojrzeli na mój pomysł stworzenia takiego obiektu na terenie Lidzbarka. Ten obiekt, to wielki powód do dumy i żywy dowód na to, co umożliwia współpraca. Tylko dzięki współpracy z radnymi i samorządem naszego województwa są możliwe takie przedsięwzięcie. To potwierdza słuszność naszych starań w aplikowanie o środki zewnętrze, bo to co tu państwo widzicie zostanie dla naszych mieszkańców na długie lata – kończy burmistrz.

 

Po oficjalniej części zaproszeni goście mogli zwiedzić wszystkie pomieszczenia najnowszej oświatowej placówki w Powiecie Działdowskim.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).