Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

W Gminie Płośnica szkoły dadzą się lubić [FILM]

06-02-2018
Fot. Gmina Płośnica realizuje projekt "Szkoła da się lubić" (fot. MO).

W szkołach podstawowych w Niechłoninie, Płośnicy, Wielkim Łęcku oraz Gimnazjum w Gródkach realizowany jest projekt Szkoła da się lubić. Jego celem jest zwiększenie kompetencji zarówno uczniów jak i nauczycieli gminnych szkół.

 

- Wartość projektu wynosi 515 tysięcy a dofinansowanie 485 tysięcy złotych. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – EFS. Działaniem objętych jest 344 uczniów. Zajęcia są różne, język angielski, zajęcia artystyczne jak i z matematyki. W gimnazjum prowadzone są dodatkowe zajęcia z biologii, chemii. Planowane są też wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Obserwatorium Astronomicznego oraz do stacji meteorologicznej. Projekt kończy się w styczniu 2019 roku – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

W ramach projektu zakupiono nowoczesne pracownie komputerowe, tablice multimedialne, rzutniki oraz wiele ciekawych pomocy dydaktycznych. Dzięki temu wiedza będzie przekazywana dzieciom w o wiele atrakcyjniejszy sposób.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).