Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Radni Gminy Płośnica uchwalili budżet [FILM]

19-01-2018
Fot. Rada Gminy Płośnica uchwaliła budżet na rok 2018 (fot. MO).

Inwestujemy w infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną oraz modernizacje dróg gminnych. Oto budżet Gminy Płośnica na 2018 rok.

 

- Budżet gminy na 2018 rok został uchwalony 21 grudnia 2017 roku. Budżet jest bardzo ambitny, zaplanowaliśmy go na poziomie 31,5 miliona złotych a wydatki 36,6 miliona złotych – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Deficyt gminy wyniesie 5 milionów 100 tysięcy złotych i zostanie pokryty z ubiegłorocznej nadwyżki budżetowej oraz kredytów.

 

- Zaplanowaliśmy szereg inwestycji, chcemy wykonać kanalizację i poprawić infrastrukturę wodociągową w naszej gminie. Jest to 37 procent nakładów inwestycyjnych na te zadania. Ponadto 25 procent to zadania komunikacyjne, czyli będziemy budować, inwestować i remontować nasze drogi – dodaje wójt.

 

W 70 procentach wydatki inwestycyjne realizowane będą w ramach programów finansowanych z budżetu Unii Europejskiej:

 

- Zaplanowaliśmy również środki zewnętrzne w tym budżecie, bo wiadomo, że bez środków zewnętrznych nie moglibyśmy wielu inwestycji wykonać. Mamy złożone projekty, część jest już udokumentowana, że otrzymamy środku z PROWu na przykład na budowę drogi w Małym Łęcku. Kolejne projekty są już do złożenia. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i uda nam się ten budżet zrealizować tak, jak to było w 2017 roku. Chciałbym tu podziękować wszystkim radnym, sołtysom i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w wykonanie budżetu z roku 2017 – kończy wójt Krzysztof Groblewski.

 

Wójt zapewnia, że przy odrobinie konsekwencji i dyscypliny uda się ten ambitny budżet zrealizować:

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).