Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Działdowskie wiersze Piotra Kozikowskiego

16-01-2018
Fot. Piotr Kozikowski, działdowski poeta reprezentujący Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa 2 stycznia był gościem biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi. (Fot. Gim2)

Piotr Kozikowski, działdowski poeta reprezentujący Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa w dniu 2 stycznia był gościem biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

 

Spotkanie z poetą było jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach realizowanego w bibliotece projektu pod tytułem „Śladami tajemnic naszego miasta”.


Uczniowie SP2 odkryli, że w twórczości Piotra Kozikowskiego znajduje się wiele utworów poświęconych naszemu miastu. Podczas spotkania wiersze te były czytane zarówno przez młodzież, jak i przez poetę. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wierszy o znanych w Działdowie obiektach jak: zamek, ratusz, kościół św. Wojciecha, ulica Bielnikowa czy wieża ciśnień, a także refleksyjnych utworów o mieście.

 

Poetyckie obrazy pozwolił im zobaczyć swoje miasto z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy. Spotkanie przebiegło w bardzo swobodnej, sympatycznej atmosferze i pozostawiło zarówno wśród jego uczestników jak i gościa niedosyt, jest więc możliwe, że nastąpi jego kontynuacja.

 

Gim2

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).