Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Płośnica zebrała rekordowe 17.870,18zł! [FILM]

15-01-2018
Fot. Płośnica zebrała rekordowe 17.870,18zł! (Fot. MO)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała w Płośnicy. Tym razem graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków i po raz kolejny pobiliśmy rekord zebranych pieniędzy.

 

 - Znajdujemy się na sali gimnastycznej w Płośnicy. Po raz kolejny organizujemy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To już 26 edycja w kraju, zbieramy środki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Staramy się pomóc w tej akcji, bo wiemy, że szpitale są niedofinansowane a każdy sprzęt zakupiony przez tę fundację na pewno pomoże w leczeniu noworodków – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Coroczna zbiórka pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka to w Płośnicy wielkie wydarzenie, w które zaangażowanych jest mnóstwo życzliwych ludzi. Szef sztabu Krzysztof Groblewski dba o to, by impreza przygotowana była sprawnie i, by znalazło się na niej jak najwięcej różnorodnych atrakcji dla osób w każdym wieku:

 

 - Nasza impreza przebiega w następujący sposób: mamy pięć bloków z licytacją, przeplatane to jest występami naszych artystów z centrum kultury i Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Płośnicy. Zaangażowała się w to dosyć spora grupa wolontariuszy, którzy od rana kwestowali w gminie, środki zbieraliśmy też na sali gimnastycznej i przy wejściu – tłumaczy szef sztabu.

 

Na licytację przeznaczono wiele atrakcyjnych przedmiotów, między innymi kurs na prawo jazdy czy przejażdżkę bryczką po gminie Płośnica. Nie zabrakło też gadżetów od Jurka Owsiaka: kubków, koszulek, kalendarzy i zegara z logiem WOŚP. Tradycyjnie wójt wylicytował też tort z symbolicznym sercem, który przekazał wolontariuszom. Wszystko to przeplatane było atrakcyjną oprawa artystyczną: 

 

 - Wiadomo, że każdy przychodzi, żeby wspólnie spędzić ten czas, choć chcemy zebrać jak najwięcej środków, bo wiadomo, że chcemy wspomóc fundację i nasze szpitale. Chciałbym podziękować naszym wolontariuszom, organizatorom, całemu sztabowi za to, że podjęli się tego trudu, myślę, że to jest wspaniała impreza i wspaniała sprawa, pomagać najbliższym – kończy szef płośnickiego sztabu WOŚP Krzysztof Groblewski.

 

Wylicytowane przedmioty oraz opróżnione puszki płośnickich wolontariuszy zasiliły fundację Jurka Owsiaka o rekordową kwotę 17 tysięcy 870 złotych i 18 groszy oraz 20 szwedzkich koron. Ciekawostką jest, że zebrane pieniądze ważyły ponad 8 kilogramów. Zakończeniem było oczywiście tradycyjne światełko do nieba.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).