Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA
29-12-2017

Powstaje Działdowski Almanach Poezji

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa zbiera materiału do najnowszego Działdowskiego Almanachu Poezji. Przeczytaj regulamin i wyślij swoje utwory.

Fot. Powstaje nowy Działdowski Almanach Poezji. (Fot. SDKS)

 

Regulamin

REGULAMIN:
VIII Działdowski Almanach Poezji

1. VIII Działdowski Almanach Poezji będzie zbiorem tekstów literackich, głównie poetyckich, których zgromadzeniem, opracowaniem i przygotowaniem do druku zajmie się Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa (SDKS) we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie. Patronat nad publikacją objął Burmistrz Miasta Działdowo, który będzie wydawcą tego zbioru.

2. Do przesyłania swoich wierszy zapraszamy osoby dorosłe zrzeszone i niezrzeszone zamieszkujące Działdowo lub z Działdowem związane, bez względu na aktualne miejsce zamieszkania. 

3. Teksty (niepublikowane dotychczas w wydawnictwach zwartych) należy przesłać nie później niż do 15 lutego 2018 r. w ilości do 5 utworów. Wyboru tekstów do publikacji dokona Kolegium Redakcyjne. 

4. Wiersze można przesłać drogą elektroniczną na adres dksdzialdowo@gmail.com. W tytule wiadomości należy wówczas wpisać Działdowski Almanach Poezji ( dla poetów, którzy dotychczas nie publikowali swoich tekstów – z dopiskiem Debiut) . Prosimy też o napisanie kilku zdań o sobie i dołączenie danych do kontaktu. Można też dołączyć zdjęcie portretowe. W treści wiadomości należy umieścić oświadczenia i zgody o następującej treści „Oświadczam, że załączone teksty są mojego autorstwa. Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację utworów oraz mojego wizerunku (*) w Działdowskim Almanachu Poezji”. Teksty i oświadczenia można też wysłać pocztą na adres Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie ul. Wolności 64A , 13-200 Działdowo z dopiskiem Działdowski Almanach Poezji. Wiersze przesłane drogą pocztową muszą być skopiowane w 5 egzemplarzach. 

5. Tematyka wierszy jest dowolna. 

6. Wszystkie informacje związane z pracami nad Almanachem i promocją wydawnictwa będą publikowane w Internecie ( Facebook: Działdowska Kuźnia Słowa i partnerzy projektu) oraz w lokalnych mediach. 

7. O terminie promocji książki poinformujemy drogą elektroniczną bądź telefoniczną. 

8. Ilustracjami do publikacji będą różne artystyczne zdjęcia naszego miasta – zapraszamy do współpracy lokalnych fotografików i przesłanie na adres dksdzialdowo@gmail.com kilku swoich propozycji zdjęć do tego zbioru wraz ze zgodą na ich bezpłatną publikację w tym zbiorze.

 

opr. Renata Buczyńska  (SDKS)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).